В Україні подорожчають солодощі: Експерти розповіли, коли і на скільки злетять ціни

В Україні до кінця місяця на 10% подорожчають солодощі. Першочергово, це зачепить соціальну кондитерку - галетне, затяжне, цукрове печиво та крекери, передають Патріоти України.

Причиною стало різке подорожчання складників продукції. Тільки з початку 2020 року ціни на борошно, олію та цукор виросли майже вполовину.

"Виробники кажуть – лише за останній місяць їхні втрати становили 40 млн гривень. Тож, за їхніми словами, не матимуть іншого виходу, як переглянути ціни на продукцію. Насамперед це зачепить соціальну кондитерку – галетне, затяжне, цукрове печиво та крекери. Оскільки, борошно займає велику частку в їхній собівартості", – сказано у відеосюжеті.

На думку економіста Олега Пендзина, частина солодощів взагалі зникне з ринку. Виробники відмовляться від їхнього виробництва, оскільки окрім подорожчання складників ще й фіксується зниження купівельної спроможності населення.

"Через величезний неврожай у Європі та серйозні проблеми на американському ринку ціни пішли вгору на 15-20%. Окрім цього ми дійсно маємо невеликий урожай цукрового буряку, який очевидно призведе до збільшення собівартості того цукру, у якого починається новий маркетинговий рік з листопада місяця. Попри це, наразі ми маємо тенденцію до падіння платоспроможності населення. І нашим виробникам треба буде абсолютно чітко вибирати – виробляти продукцію і не продавати її чи просто чекати, поки люди стануть багатшими", – пояснив експерт.

За словами президент Асоціації виробників кондитерської галузі Олександра Балдинюка, зростання цін на основні складники продукції почалося ще влітку.

"У вересні ми маємо падіння обсягів виробництва на 12% – 8,5 тисяч тон. Через зростання цін та падіння споживання українські кондитери недовироблять продукції на 800 млн гривень. Це призведе до втрати тисячі робочих місць. Збитків зазнають і суміжні галузі, оскільки кондитери не зможуть викупити певну кількість борошна, цукру, жирів і тд.", – підсумував він.

З архіву ПУ. Безжально "обдирають" підлеглі Гончарука: Наркодилер відповів прем'єр-міністру України, скільки "дурі" треба продати, щоб купити квартиру, - ЗМІ

п’ятниця, 26 лютий 2021, 0:10

Працівник нелегального бізнесу обурений тим, що голова Кабміну так легковажно кидається словами. Так вірогідний злочинець відповів Гончаруку, скільки кокаїну потрібно продати, щоб купити квартиру. Про це пише український журналіст Андрій Павловський у...

Зеленський подав до Ради пакет законопроєктів про податкову амністію

четвер, 25 лютий 2021, 22:30

Президент у четвер зареєстрував законопроєкти 5153 (поправки до Податкового кодексу), 5154 (зміни до Бюджетного кодексу), 5155 (поправки до валютного законодавства), а також законопроєкт 5156 - з поправками до Кримінального кодексу та інших законів. Те...