В Україні подорожчав овоч із "борщового набору", але це не межа: Як змінилася вартість і що буде далі

Ціна на моркву в Україні різко зросла через скорочення пропозиції на ринку. Наразі вартість приблизно на 17% вища, аніж наприкінці минулого тижня. При цьому ціни на овоч ще можуть зростати надалі. Про це повідомляють аналітики EastFruit, передають Патріоти України.

Наразі моркву місцеві виробники пропонують на продаж по 20-25 грн/кг, що в середньому на 17% дорожче, ніж в кінці минулого тижня. Нинішня вартість приблизно у 2,2 раза вища, ніж наприкінці січня 2022 року.

При цьому більшість ключових гравців ринку не відкидають подальшого подорожчання моркви. Це пов’язано з тим, що якісної продукції у сховищах залишилося дуже мало, а постійні перебої з електропостачанням негативно впливають на якість. За словами виробників, запасів місцевої моркви навряд чи вистачить до кінця цього сезону.

Як повідомлялося раніше, в Україні тримаються рекордно високі ціни на яйця, проте в подальшому їхня вартість поступово знижуватиметься. В найближчі два місяці ціни впадуть на 10-15%, а після Великодня (початок квітня) здешевлення становитиме аж 35-40%.

Наразі поголів’я курей-несучок поступово відновлюється, тож слід очікувати на здешевлення яєць. Про це розповіла "Обозревателю" Світлана Литвин, аналітик УКАБ (Українського клубу аграрного бізнесу).

Тарифи на воду підвищать на 5-40%: Чому вартість комунальної послуги у містах буде різною

субота, 25 березень 2023, 9:02

В Україні незабаром планують підвищити тарифи на воду. Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, анонсувала двоетапне подорожчання. Зміна сум у платіжках очікується у квітні та липні, передають Па...

Ціни на огірки й помідори в Україні сягають більше 200 грн/кг: Коли чекати здешевлення

субота, 25 березень 2023, 8:53

В Україні в магазинах на початку місяця ціни на огірки й помідори злетіли – максимум до 250 грн/кг та 115-250 грн/кг (в залежності від сорту) відповідно. При цьому вже наразі, наприкінці березня, вітчизняні тепличники починають новий оборот томатів. То...