В Україні повернули повірки ЖКГ-лічильників: Споживачам обмежили терміни здачі пристроїв

В Україні повернули процедуру обов'язкової перевірки ЖКГ-лічильників на всі види послуг. Комунальникам повернули право вилучати лічильники на газ, воду та тепло. Названо терміни здачі приладів, передають Патріоти України.

Набула чинності постанова Кабінету Міністрів, ухвалена 7 квітня. Українців зобов'язали провести перевірку лічильників води, електроенергії, газу та тепла у тримісячний термін після завершення опалювального сезону – до середини липня.

У документі зазначено, що перевірку лічильників необхідно провести на всій території України, крімтимчасово окупованих населених пунктів та територій, де проводяться або можуть проводитися активні бойові дії.

Засновник ГО "Союз споживачів комунальних послуг" Олег Попенко повідомив, як потрібно вчинити споживачам комунальних послуг

"Повірку лічильників води, газу, електроенергії та теплолічильників потрібно провести протягом трьох місяців після закінчення опалювального періоду. Якщо не провести перевірку, то постачальники послуг нараховуватимуть плату за нормативами, а не за фактичним споживанням", - зазначив експерт.

Як відомо, навесні 2022 року, після початку повномасштабної війни, в Україні призупинили перевірки лічильників на весь період дії військового стану, а також впродовж трьох місяців після його закінчення.

Перевірка включає перевірку та маркування та/або видачу документа про повірку засобу вимірювальної техніки, що підтверджують, що лічильник відповідає встановленим вимогам.

Нагадаємо, що з червня цього року в Україні підвищили тарифи на електроенергію. Проте аналітики вже заявили, що подорожчання світла до 2,64 грн (з ПДВ) за 1 кВт*годину недостатньо. Вони закликали переглянути ціни, вважаючи, що вони мають бути вдвічі вищим

Номіналом 5 та 10 гривень: НБУ ввів у обіг пам'ятні монети "Український борщ" (фото)

неділя, 1 жовтень 2023, 20:43

Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету "Український борщ" номіналом 5 та 10 гривень. Про це йдеться на сайті НБУ, передають Патріоти України. "Пам’ятні монети "Український борщ" зроблено зі срібла та нейзильберу (...) Ми вважаємо своїм обов’язко...

Частина українців може отримати доплату до пенсії: Хто претендує

неділя, 1 жовтень 2023, 12:25

Пенсія для учасників бойових дій повинна становити не менше 210% від прожиткового мінімуму, що у 2023 році становить 2093 грн, і включати всі надбавки. Згідно з чинним законодавством, особи зі статусом учасника бойових дій можуть отримати доплату до пе...