В Україні продукти коштують дорожче, ніж у Польщі: Нове порівняння цін

Деякі українські товари вже наздогнали і навіть перегнали в ціні європейські. Одним із таких продуктів є молоко. В Україні літр пастеризованого молока коштує близько 30 грн, тоді як у Польщі, Угорщині та Португалії його вартість значно нижча і коливається від 18 до 25,3 грн. Про це йдеться в матеріалі видання "Вести", передають Патріоти України.

Заступниця голови правління асоціації "Укрмолпром" Зінаїда Карпенко пояснює, що українська молочна сировина коштує дорожче, ніж у Європі. "В результаті з Польщі, Угорщини, Нідерландів останнім часом імпортується велика кількість молочних продуктів", – говорить експертка.

Ще одна група товарів, яка обходиться жителям інших країн дешевше, ніж українцям, – це м'ясо. Зокрема, свинина і яловичина. За словами голови Асоціації постачальників торговельних мереж, економіста Олексія Дорошенка, на це впливає імпорт. "М'ясо ми імпортуємо. Свинину, наприклад, в обсязі 50%. Але що стосується м'яса, то така різниця в ціні не завжди однакова. Якщо ви подивитеся ціну м'яса десь через місяць, то вона, можливо, буде в Україні трохи нижчою. Тобто тут все динамічно", – зазначив фахівець.

Дорошенко стверджує, що більшість продуктів щоденного вжитку в Україні вже коштує дорожче, ніж в ЄС. "Я маю на увазі середні за доступністю категорії продуктів. Якщо розглядати високу цінову категорію, то найчастіше вона в Європі буде все-таки дорожчою", – додав він. Якщо говорити про овочі, то вони зазвичай дешевші в країнах ЄС на 5-10%. Факторів, чому так відбувається, досить багато. "Це і дорожнеча кредитів, і оподаткування, і агродотації, які в ЄС становлять понад 70 млрд євро на рік. Крім того, через відсутність конкуренції виробники можуть встановлювати ціну, яку захочуть. Куплять і так", – сказав Дорошенко.

Хіти тижня. Скільки коштують найдорожчі золоті монети, відкарбовані в різний час НБУ

вівторок, 26 жовтень 2021, 4:00

В Україні продається безліч українських золотих монет. Їх номінал становить від 1 до 500 гривень. При цьому за найдорожчі монети можна купити підтриманий автомобіль, зазначають Патріоти України. . Найдорожча золота українська монета - це монета номіна...

Як би Москва не тужилась з газовою блокадою Європи: "Північний потік-2" не запрацює до весни 2022 року – Держдеп США

вівторок, 26 жовтень 2021, 0:44

У Держдепі США вважають, що російський газопровід "Північний потік-2" не запрацює до березня 2022 року тому що, сертифікація Німеччиною та Єврокомісією може затягнутися до весни. Про це заявив 25 жовтня на брифінгу радник Держдепу США з питань енергети...