В Україні прогнозують стрибок цін на продукти: Що подорожчає найперше

Продукти в Україні найближчим часом подорожчають на 20%. Причинами зростання цін називають утруднену логістику та інфляцію, сказав заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (УАР) Денис Марчук в ефірі Всеукраїнського телемарафону, передають Патріоти України.

Він розповів, що в українців буде і хліб, і до хліба, тому що аграрії виконують своє стратегічне завдання – працюють над посівною і засівають поля культурами.

Але доступність до продукції погіршилася через військові дії, внаслідок пошкодження логістичних ланцюжків, очікують і зростання цін на продукти.

"Ще до війни зросли ціни на енергоносії, газ, паливно-мастильні матеріали, а з її початком дуже ускладнилися логістичні ланцюги – зруйновані мости і шляхи. Зараз продукція доставляється об'їзними дорогами, що здорожує витрати на транспортування", – зазначив Марчук.

Що подорожчає найбільше

Члена Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін розповів, що в Україні дефіциту з основних харчових продуктів немає, але продукти подорожчають саме через логістичні проблеми, пише Сьогодні.

Очікують подорожчання таких овочів - огірки, помідори, капуста, молода картопля, які традиційно або вирощували в теплицях, або в цей час привозили з Єгипту, Ізраїлю, Туреччини та Польщі.

Їх або не будуть привозити через блокування портів, або будуть завозити в обхід через інші країни. Ціни на них зростатимуть до початку червня, поки інші області не засадять свої площі.

Що подешевшало

Єдиний овоч, котрий подешевшав - це капуста. За кілограм молодої капусти просять 43,9 грн/кг, а за кілограм білокачанної – 23,27 грн/кг. До речі, подорожчання зернових на 70% торкнулося країн Європи, так як Україна перестала експортувати борошно.

Продукти, транспорт, житло, медобслуговування: Стали відомі реальні витрати на проживання українців у Польщі

вівторок, 31 січень 2023, 10:30

Українці, які живуть у Польщі, можуть собі дозволити за свою зарплату трохи більше, ніж наші співгромадяни, оскільки ціни там майже паритетні з нашими, а от зарплати відчутно вищі. І все ж, витрати на проживання складають левову частку польської мініма...

ПриватБанк готує подарунок для пенсіонерів - власникам деяких карток виплатять по 20 тис. грн

вівторок, 31 січень 2023, 8:32

Державний ПриватБанк оголосив про проведення акції, під час якої пенсіонери, яких обслуговує цей банк, можуть отримати подарунки. Як подарунок, вони отримають одноразову виплату у розмірі 20 тисяч гривень. Переможців визначатимуть лише серед військових...