Піклуючись про здоров'я народу: Уряд хоче знов підняти ціни на вино, горілку і сидр. Скільки коштуватиме пляшка

Кабмін знов намагається "горілчаними" грошима "намалювати" кращий дефіцит держбюджету. Але надмірне здороження алкоголю стимулюватиме українців ще більше купляти контрафактну продукцію, виробництво котрої традиційно дахують наближені до влади ділки

В Україні на розгляді Кабміну перебуває постанова про підвищення мінімальних цін на алкоголь. Зокрема, пляшка горілки може подорожчати з 89,4 до 98,92 грн, а вино - із 42 до 46 грн, передають Патріоти України.

Зокрема, ще влітку минулого року зареєстрували проєкт підвищення мінімальних роздрібних цін на алкоголь. Документ дотепер можна знайти на вебсайті Мінекономрозвитку серед тих, що перебувають на обговоренні. До цього мінімальні ціни на алкоголь переглядали в 2018-му.

Отже, якщо в пропозиціях Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства є вже конкретні пропозиції:

Скільки коштуватиме пляшка (0,5 л):

  • Пляшка горілки: з 89,4 до 98,92 грн;
  • Вино: з 42 до 46 грн;
  • Коньяк: зі 151,66 до 156,6 грн;
  • Віскі: зі 179 до 191,5 грн.

Головне завдання мінімальних роздрібних цін – дати можливість легальним постачальникам конкурувати з контрафактними виробниками. Останні можуть ставити ціни в рази нижчі, тому що не платять податки, купують дешевий і нелегальний спирт, порушують технологію виробництва алкогольних напоїв.

Як розповідає глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, відрізнити нелегальну продукцію від законної дуже складно. Акцизи вміло підробляють, а пересічний споживач не може відрізнити справжню марку від фальсифікованої. "Через падіння доходів під час карантину зростання споживання якщо і є, то щодо вина. Також могло вирости домашнє виробництво: це і спирт, і вина, і настоянки", – розповідає Дорошенко.

Ціни на алкоголь мають рости разом із посиленням контролю, розповідає аналітик Володимир Мазуренко. Наприклад, зараз вводять електронний акциз, який допоможе скоротити частку контрафакту.

"Як показує практика, в Україні під час підвищення податків зростає частка сірого ринку. Це не означає, що не потрібно підвищувати акцизи, особливо на тютюнову й алкогольну продукцію. Разом із підвищенням обов'язково потрібно посилювати покарання за порушення, посилювати контроль", – пояснює Мазуренко.

Джерело: Обозреватель

Defense Express показали фото "Шахеда" з нової серії "Ъ": Що означає його поява

неділя, 19 січень 2025, 11:49

Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...

В Україні почнуть скорочувати надмірно високі пенсії: Ось про які суми йдеться

неділя, 19 січень 2025, 8:32

Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...