Незважаючи на воєнний стан у країні, Офіс президента націлився на проведення податкової реформи. Податкову реформу хочуть провести ще цього року. При цьому передбачаються не лише зміни у бюджетних надходженнях, але також зміняться зарплати і пенсії громадян, передають Патріоти України.
Причому щодо останніх, то їхня виплата взагалі може опинитися під питанням.Тим не менш, Офіс президента націлений на втілення цієї реформи в життя. А її ідеолог – заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма каже, що шляху для відступу немає: реформу за будь-яких обставин буде проведено.
"Я запевняю всіх, що ми цю історію не відпустимо. Податкова реформа - це фундаментальна, правильна річ, і її обов'язково буде проведено вже цього року", - підкреслив Шурма.
Реформатори хочуть зменшити фіскальний тиск на бізнес, а також знизити відрахування із зарплати. Все це, на їхню думку, має сприяти повній легалізації бізнесу та зацікавленості громадян у тому, щоб працювати лише "по-білому", тобто з виплатою всіх необхідних податків та нарахуванням страхового стажу для пенсії.
Як відомо, сьогодні чимала частина українців працює в тіні. За них ніхто не сплачує грошей до бюджету, і на сьогодні вони нібито мають більш виграшну позицію, ніж ті, хто сплачує всі податки. Адже заробітки у них помітно вищі. Але цим людям не зараховують відпрацьований час до стажу, і в результаті вони ризикують залишитися без пенсії на старості. І бюджету від них також немає жодної користі.
"Є безліч бізнесменів, які платять зарплати в конвертах. І я розумію, наскільки складно конкурувати з тими, хто платить зарплату в конверті, тому що вони заощаджують 40% податків. Наша реформа змінить цю ситуацію і поставить усіх у рівне становище", - каже чиновник.
Шурма пропонує зменшити всі податки, які сплачуються як підприємцями, так і найманими працівниками, тобто кардинально знизити навантаження на зарплату.
Зокрема, передбачаються такі зміни:
Таким чином вдасться знизити тиск на фонд зарплати майже вдвічі, вважає ідеолог реформи.
Водночас, Ростислав Шурма переконаний, що зниження податкового навантаження послужить поштовхом до виходу бізнесу з тіні, що зрештою зможе компенсувати бюджетні втрати від зниження податків. А поки бізнес виходитиме з тіні і звикатиме до нових правил гри, бюджет, звичайно, втратить чималу частку надходжень. Однак щодо цього реформаторами передбачені деякі компенсатори, які мають згладити різкі втрати бюджету.
Зокрема, пропонують:
До речі, у Мінфіні та у профільному комітеті Верховної Ради, який очолює Данило Гетьманцев, реформу Ростислава Шурми категорично не підтримують. Але все ж таки Офіс президента, схоже, її лобіюватиме
Українці, які не мають офіційної роботи, можуть купувати стаж для отримання високої пенсії в майбутньому. Причому легально – для цього вони мають сплачувати добровільні страхові внески. Розмір внеску можна визначати самостійно, однак для нарахування по...
У лютому курс долара в Україні відчуває на собі вплив двох основних факторів, які підтримують стабільність іноземної валюти. Завдяки цьому офіційний курс американської валюти до гривні продовжує залишатися стабільним, а готівковий долар не надто відріз...