В Україні рідкісну монету номіналом 1 гривня продають за 60 тисяч: У чому її унікальність

В Україні виставили на продаж рідкісну монету номіналом 1 гривня. Її вартість складає 60 тисяч гривень або 1668,60 долара. Стало відомо, що унікальність грошового знака полягає у матеріалі, із якого вона виготовлена, передають Патріоти України.

Лот презентували на електронному аукціоні Violity. Продавець, зареєстрований під ніком andriy1996, реалізує монету номіналом 1 гривня. Вона знаходиться у Києві. Особливість лоту в тому, що замість стандартної латуні використали алюміній. Так, монета має сріблястий, а не звичний золотистий колір.

В Україні рідкісну монету номіналом 1 гривня продають за 60 тисяч: у чому її унікальність

Інтерес для колекціонерів становить рік виготовлення монети – 1992-й. У той період гривневі монети були пробними та в оборот не потрапляли. Власник зазначив, що різновид монети – 2ААг, вона не зазнавала реставрації. Гурт – без напису, а вага – 2 г замість стандартних 7,1 г.

В Україні рідкісну монету номіналом 1 гривня продають за 60 тисяч: у чому її унікальність

На фото видно, що на монеті є потертості з боку аверсу та реверсу.

"1 гривня 1992 р. 2ААг алюміній. Оригінал, колекційна монета", – зазначено в оголошенні.

За даними фахівців ресурсу "Монети-ягідки", такі монети карбували при настроюванні обладнання. Точний тираж – невідомий, пробну гривню не можна знайти у обороті. Перші такі монети виготовлялися без напису.

В Україні рідкісну монету номіналом 1 гривня продають за 60 тисяч: у чому її унікальність

Продавець повідомив, що приймає оплату через ПУМБ та ПриватБанк, а також через Western Union. Він готовий відправити монету Україною Новою поштою. За лотом зараз стежать 83 особи.

У Німеччині підвищаться зарплати та податки з квітня: Про які зміни потрібно знати біженцям з України

неділя, 26 березень 2023, 12:23

У Німеччині з 1 квітня набудуть чинності кілька важливих змін, які стосуватимуться зокрема й українських біженців. Одним із ключових нововведень буде підвищення податкових пільг для працівників та неоподатковуваних виплат для самотніх батьків, передают...

На українців чекає новий курс долара? Озвучено прогноз на тиждень

неділя, 26 березень 2023, 11:44

Курс долара в Україні впродовж наступного тижня (27 березня - 2 квітня) майже не зазнає корективів. Готівковий курс буде на рівні 37,8-38,8 грн/$, передають Патріоти України. Експерт зауважив, що наразі на ринку немає ознак істотних змін:. "Можемо конс...