В Україні рідкісну монету номіналом 1 гривня продають за 60 тисяч: У чому її унікальність

В Україні виставили на продаж рідкісну монету номіналом 1 гривня. Її вартість складає 60 тисяч гривень або 1668,60 долара. Стало відомо, що унікальність грошового знака полягає у матеріалі, із якого вона виготовлена, передають Патріоти України.

Лот презентували на електронному аукціоні Violity. Продавець, зареєстрований під ніком andriy1996, реалізує монету номіналом 1 гривня. Вона знаходиться у Києві. Особливість лоту в тому, що замість стандартної латуні використали алюміній. Так, монета має сріблястий, а не звичний золотистий колір.

В Україні рідкісну монету номіналом 1 гривня продають за 60 тисяч: у чому її унікальність

Інтерес для колекціонерів становить рік виготовлення монети – 1992-й. У той період гривневі монети були пробними та в оборот не потрапляли. Власник зазначив, що різновид монети – 2ААг, вона не зазнавала реставрації. Гурт – без напису, а вага – 2 г замість стандартних 7,1 г.

В Україні рідкісну монету номіналом 1 гривня продають за 60 тисяч: у чому її унікальність

На фото видно, що на монеті є потертості з боку аверсу та реверсу.

"1 гривня 1992 р. 2ААг алюміній. Оригінал, колекційна монета", – зазначено в оголошенні.

За даними фахівців ресурсу "Монети-ягідки", такі монети карбували при настроюванні обладнання. Точний тираж – невідомий, пробну гривню не можна знайти у обороті. Перші такі монети виготовлялися без напису.

В Україні рідкісну монету номіналом 1 гривня продають за 60 тисяч: у чому її унікальність

Продавець повідомив, що приймає оплату через ПУМБ та ПриватБанк, а також через Western Union. Він готовий відправити монету Україною Новою поштою. За лотом зараз стежать 83 особи.

Для повного ремонту: "Укренерго" підрахували, скільки грошей потрібно на відновлення енергетики

п’ятниця, 29 вересень 2023, 8:56

"Укренерго" успішно залучило понад мільярд доларів від західних союзників для відновлення енергетичної інфраструктури. Однак, імовірно, для повного ремонту потрібно ще кілька сотень мільйонів доларів. Про це повідомив голова НЕК "Укренерго" Володимир К...

Як СРСР вдалося проіснувати 70 років із неробочою економікою: Експропагандист назвав причини

п’ятниця, 29 вересень 2023, 8:29

СРСР, незважаючи на свою неймовірно неефективну економічну модель, все ж таки проіснував майже 70 років. Колишній радянський пропагандист пояснив, що "совєти" досягли такого результату, бо влада мала практично необмежений доступ до людських і природних...