В Україні різко збільшився обсяг штрафів з податку на нерухомість: У чому причина і що варто знати

За останні чотири роки середній розмір одного штрафу за несплату українцями податку на нерухомість від Державної податкової служби зріс втричі – до 685,5 грн, а загальна сума таких нарахованих штрафів вдвічі – до 8,5 млн грн, передають Патріоти України.

В.о. директора департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС Олександр Двірко повідомив OBOZ.UA дані про кількість виставлених податкових рішень з цього податку та загальну суму штрафів, а редакція обрахувала середній розмір фінансового покарання:

  • 2021 рік – 20,3 тис. податкових повідомлень-рішень (ППР) на загальну суму 4,1 млн грн, тобто в середньому по 202 грн на один штраф;
  • 2022 рік – 2,3 тис. ППР на 0,8 млн грн, тобто 347,8 грн на один штраф;
  • 2023 рік – 5,7 тис. ППР на 2,5 млн грн, тобто 438,6 грн на один штраф;
  • 2024 рік – 12,4 тис. ППР на 8,5 млн грн, тобто 685,5 грн на один штраф.

Фіскали бачать головну проблему в тому, що люди міняють місце проживання та не повідомляють ДПС, тож платіжки просто не потрапляють до адресатів.

"Однією з можливих причин не сплати або не своєчасної сплати податку, крім збільшення кількості фізичних осіб, які мешкали в населених пунктах на територіях, яких проводилися (проводяться) бойові дії під час дії воєнного стану в Україні, є недотримання платниками податку норм Податкового кодексу України в частині обов’язку повідомлення контролюючих органів протягом одного місяця про зміну, зокрема, місця їх проживання", – йдеться у відповіді пана Двірко для OBOZ.UA.

OBOZ.UA вже публікував дані ДПС про планомірне зростання виставленого фіскальними органами податку на нерухомість та одночасне збільшення боргів громадян за ним. А ще поради податкових юристів і пояснення усіх наслідків несплати.

Збільшення нарахувань за цим податком в ДПС пояснюють "щорічним збільшенням кількості залучених до оподаткування власників об’єктів нерухомості та збільшення мінімальної заробітної плати", яка використовується для обчислення податку.

Фіскальні органи запевняють, що продовжують освітянські заходи та здійснюють пояснювальну діяльність для покращення сплати податку на нерухомість.

"ДПС створено та впроваджено в експлуатацію безкоштовне програмне забезпечення ДПС у вигляді мобільного застосунку "Моя податкова", що забезпечує громадянам простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби з наданням можливості швидко отримувати необхідну інформацію, зокрема, про об’єкти оподаткування, обов’язок сплати сум грошових зобов’язань (ППР), сплачувати податки з використанням платіжних систем тощо", – зазначив Олександр Двірко.

Українці з середньою зарплатою не отримають навіть середню пенсію: Яким буде розмір майбутніх виплат

п’ятниця, 18 липень 2025, 17:44

В Україні за чинними правилами з 35 роками стажу та середньою зарплатою можна розраховувати на пенсію, розмір якої буде меншим за середню. При цьому, щоб отримувати пенсію в 10 тис. грн, необхідно платити внески із зарплати в 38,3 тис. грн. Про це йдет...

Пенсія і соцдопомога: Українцям пояснили, чи зміниться сума виплат у серпні

п’ятниця, 18 липень 2025, 16:44

В Україні нещодавно змінили правила оформлення соціальної допомоги. У зв'язку з тим, що Пенсійний фонд України (ПФУ) тепер має функцію призначення та виплати соціальних допомог, будуть проведені перевірки всіх отримувачів допомоги, передають Патріоти У...