В Україні різко змінилися ціни на популярне м'ясо - імпорт обвалився до мінімуму за 5 років

За підсумками квітня 2023 року Україна скоротила закупівлю свинини за кордоном одразу на 16%. Місячний імпорт виявився мінімальним із 2018 року. Причиною стали найвищі ціни. Їхнє зростання відчули і кінцеві споживачі за квітень вартість м'яса в магазинах зросла на 8,4%, передають Патріоти України.

Такі дані оприлюднила профільна асоціація "Свиноводи України". Загалом за січень-квітень до України надійшло 3,58 тис. тонн свинини, що у 4,5 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року. Попит при цьому не падає.

"Низька імпортна активність створила нетиповий важіль підтримки для внутрішніх цін на ринку свинини, адже сировина з-за кордону поки не створює вітчизняної конкуренції. Це пов'язано з підвищенням цін на свинину в країнах ЄС, яке продовжується", – розповіли в асоціації.

Скільки коштує свинина

Середня ціна кілограма охолодженої свинини у квітні становила 195,5 грн/кг. Це на 8,4% або на 15,2 грн/кг вище, ніж у березні. За даними аналітиків, найсильніше подорожчав ошийок – на 13,3%, у середньому до 224,5 грн/кг. Також серед найдорожчих частин – вирізка (225,5 грн/кг) та корейка (218 грн/кг).

Окрім сезонного чинника, цього року на ціни вплинуло рекордне зниження імпорту одночасно з падінням внутрішнього виробництва в Україні. Тобто попит перевищив пропозицію, що неминуче веде до зростання цін. Нагадаємо, до повномасштабної війни найбільше свинини завозилося до України із країн Євросоюзу. Близько 70% імпорту становила свіжа свинина.

Ситуація складна: Експерт пояснив, чому відключення світла у Києві є довшими, ніж в інших містах

неділя, 26 травень 2024, 7:22

У Києві набагато більше критичної інфраструктури, ніж в цілому по України. Це столиця, тут є багато промислових та інфраструктурних потужностей, які захищені державою як критичні. Відповідно для приватних споживачів та звичайного бізнесу електрики зали...

"Кількість бензовозів зросла в чотири рази": Експерт пояснив, чи загрожує Україні дефіцит пального

неділя, 26 травень 2024, 6:47

Постачання пального і впевненість у тому, що воно буде – це одна з небагатьох точок опори, на які зараз можна розраховувати. Про це заявив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн в ефірі телемарафону "Єдині новини". "Це все через те, що у нас ...