За прогнозами Національного банку, вартість пального в Україні зросте. Причина - підвищення акцизів, передають Патріоти України.
Втім, зазначається у звіті регулятора, через ефект бази порівняння, також обумовленого податковими змінами, "подорожчання пального найближчими місяцями суттєво сповільниться". Зокрема, очікується, що у грудні воно складе 12% рік до року – проти червневих 25,5%.
Регулятор пояснює: короткостроковий знижувальний тиск матиме й значна пропозиція пального завдяки запасам, сформованим напередодні підвищення акцизів. Проте в міру їх вичерпання й під впливом підвищення акцизів та ефектів перенесення від послаблення обмінного курсу гривні в попередні періоди ціни на пальне зростуть наприкінці 2024 року – на початку 2025 року.
Вас може зацікавити:РФ поскаржилася в ООН, що Україна заїхала танками у Курську область: США поставили окупантів на місце
Вас може зацікавити:В Україні почали виробництво БМП Lynx: стало відомо, коли перша машина зійде з конвеєра
"Через вплив на собівартість це додатково тиснутиме на вартість окремих товарів і транспортних послуг. Але з наступного року зниження світових цін на нафту компенсує подальше зростання акцизного навантаження. В результаті зростання цін на паливо суттєво сповільниться – до 4%", – резюмували в Нацбанку.
Які ціни на АЗС зараз
Водно час, за даними Консалтингової групи "А-95", великі мережі АЗС виставили 15 серпня вартість бензину А-95 на середньому рівні 56,59 грн/л. Що на 1 коп./л дешевше, ніж днем раніше.
Бензин А-95 преміум продають в середньому по 60,23 грн/л. Що на 5 коп. перевищує попередній показник.
Бензин А-92 здешевшав до середніх 53,36 грн/л. Зростання вартості склало 1 коп./л.
Дизель здорожчав на 1 коп./л – до 52,9 грн/л. А автогаз – на 2 коп./л – тепер АЗС продають його загалом по 28,2 грн/л.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...