В Україні склалася аномальна ситуація на ринку праці: Що потрібно знати працівникам

В Україні кількість вакансій наближається до кількості розміщених резюме. Така ситуація означає, що частина роботодавців не зможе знайти працівників. Це аномальна ситуація на ринку праці.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. До великої війни в Україні на популярних кадрових порталах кількість резюме була приблизно вдвічі більшою за кількість вакансій. Таке співвідношення дозволяло роботодавцям обирати між кандидатами, однак вже тоді за цінних співробітників була конкуренція. Насправді, частина українців розміщує резюме для того, щоби моніторити ринок та отримувати більш вигідні пропозиції.

Наприклад, у квітні 2021-го на 48,2 тис. вакансій було 99,3 тис. резюме. В лютому 2022-го ситуація кардинально змінилась. Кількість вакансій тимчасово впала в 10 разів, а на одну вакансію було вже більше 11 резюме.

Вас може зацікавити:Олегу Скрипці – 60! Як лідер "ВВ" став українцем у Франції і чому вчорашню "білу ворону" критикують через мобілізацію та жінок

У липні кількість резюме сягнула піку у 152,8 тис. Тоді як вакансій було менше 20 тис. Знайти роботу було вкрай складно.

Але потім ситуація почала змінюватися і зараз ринок повернувся на 180 градусів: на 62 тис. вакансій є 67 тис. резюме. Співвідношення майже один до одного означає, що деяким роботодавцям буде неможливо знайти співробітника. Масштабний дефіцит кадрів вже зачепив всі галузі економіки. Такої нестачі працівників в Україні ще не було.

У квітні 2024-го Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) заявила, що їхнє опитування показало: дефіцит кадрів не відчувають лише 7% респондентів. Водночас 74% роботодавців заявили, что їм не вистачає співробітників, решта – частково відчувають дефіцит кадрів. Тобто за рік ситуація значно погіршилась, ще навесні 2023-го про дефіцит казали лише 55% опитаних.

Мінфін США наклав санкції на Мосбіржу: У Росії зупинилися торги доларами та євро

четвер, 13 червень 2024, 0:45

Мінфін Сполучених Штатів запровадив санкції проти Московської біржі. Торговий майданчик заявив про припинення торгів доларом і євро з 13 червня. Про це пише "Європейська правда" з посиланням на повідомлення відомства. Як вказує американський Мінфін, ...

В Росії та Білорусі очікується гострий дефіцит популярних фруктів

середа, 12 червень 2024, 20:02

Весняні заморозки та град завдали значної шкоди російському та білоруському садівництву, особливо сильно постраждали груша та яблуко. Портал EastFruit повідомляє, що в окремих регіонах втрати досягають 70% врожаю, передають Патріоти України. Якщо казат...