В Україні спостерігаються високі ціни на овочі: Експертка розповіла, коли вартість знизиться

В Україні спостерігаються високі ціни на ранні овочі через те, що не надходить продукція із тимчасово окупованих південних областей. Зменшення цін можливе лише через місяць. Про це розповіла аналітикиня УКАБ (Українського клубу аграрного бізнесу) Світлана Литвин у коментарі "РБК Україна".

Зазвичай у період із жовтня по травень до українських споживачів овочі надходять з інших країн (найбільше з Туреччини) та тепличних господарств. У червні підключаються овочі відкритого ґрунту із південних областей нашої країни, а потім дозрівають урожай і по всій території України.

А в 2022-му через тимчасову окупацію Херсонської та частини Запорізької областей рашистами немає можливості отримати решту території України перший урожай овочів відкритого ґрунту з півдня. Саме тому поки що тримаються високі ціни на ранні овочі.

"У міру того, як дозріватимуть овочі відкритого ґрунту на території центральних, західних і північних областей, а це орієнтовно початок-середина липня, ціна опускатиметься і ставатиме комфортнішою для споживачів", – сказала фахівець.

Раніше стало відомо, що в Україні на початку нового сезону ранні овочі подорожчали аж на 60% через війну, яку розв'язала РФ. Найбільше додали в ціні овочі борщового набору: морква, цибуля, капуста, буряк. Відсутність продукції з тимчасово окупованих територій, заміновані поля, що не дали засадити необхідні площі, нестача пального – все це позначилося на вартості.

Наразі ситуація не є критичною, оскільки споживчий ринок за рахунок біженців зменшився, проте не виключено, що справжній дефіцит овочів буде вже восени. Про це йдеться в матеріалі AgroPortal.

Ляпас Путіну? Час не настав: Лукашенко не захотів переводити Білорусь на єдину валюту з Росією

понеділок, 29 травень 2023, 16:30

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко не захотів переводити країну на єдину валюту з Росією. За словами Лукашенка, це питання "не сьогоднішнього дня". Таку заяву самопроголошений президент Білорусі зробив під час зустрічі з головою центробанку Росії...

Українцям перерахують пенсії через лічені дні: Збільшення може досягти 1200 грн на місяць

понеділок, 29 травень 2023, 15:38

В Україні у червні перерахують виплати працюючим пенсіонерам. Перерахунок відбудеться заднім числом (мав пройти у квітні, але затримався через відсутність статистики). Українці на заслуженому відпочинку, які продовжили працювати, отримають у червні гро...