В Україні спостерігаються високі ціни на овочі: Експертка розповіла, коли вартість знизиться

В Україні спостерігаються високі ціни на ранні овочі через те, що не надходить продукція із тимчасово окупованих південних областей. Зменшення цін можливе лише через місяць. Про це розповіла аналітикиня УКАБ (Українського клубу аграрного бізнесу) Світлана Литвин у коментарі "РБК Україна".

Зазвичай у період із жовтня по травень до українських споживачів овочі надходять з інших країн (найбільше з Туреччини) та тепличних господарств. У червні підключаються овочі відкритого ґрунту із південних областей нашої країни, а потім дозрівають урожай і по всій території України.

А в 2022-му через тимчасову окупацію Херсонської та частини Запорізької областей рашистами немає можливості отримати решту території України перший урожай овочів відкритого ґрунту з півдня. Саме тому поки що тримаються високі ціни на ранні овочі.

"У міру того, як дозріватимуть овочі відкритого ґрунту на території центральних, західних і північних областей, а це орієнтовно початок-середина липня, ціна опускатиметься і ставатиме комфортнішою для споживачів", – сказала фахівець.

Раніше стало відомо, що в Україні на початку нового сезону ранні овочі подорожчали аж на 60% через війну, яку розв'язала РФ. Найбільше додали в ціні овочі борщового набору: морква, цибуля, капуста, буряк. Відсутність продукції з тимчасово окупованих територій, заміновані поля, що не дали засадити необхідні площі, нестача пального – все це позначилося на вартості.

Наразі ситуація не є критичною, оскільки споживчий ринок за рахунок біженців зменшився, проте не виключено, що справжній дефіцит овочів буде вже восени. Про це йдеться в матеріалі AgroPortal.

Частині українців виплатять по 3350 гривень: Хто може сподіватися на допомогу і що треба знати

неділя, 29 січень 2023, 21:28

Через повномасштабну війну, яку веде росія проти нашої країни, багато українців продовжують отримувати допомогу у вигляді грошових коштів від різних організацій або від держави, передають Патріоти України. Громадяни, які втратили частину свого заробітк...

Готуйтеся до удару по кишені! Київстар підвищить вартість найпопулярніших тарифів з 1 лютого: Що абонентам запропонують взамін

неділя, 29 січень 2023, 12:30

Київстар з 1 лютого підвищить вартість тарифів у двох популярних лінійках - Все разом та Київстар ТБ. Про це абонентів попередили через SMS-повідомлення. При цьому мобільний оператор запропонує альтернативні пакети послуг, які будуть не гіршими за попе...