Відвідувачі супермаркетів тепер можуть не брати купюри, які їм видають в межах послуги "готівка на касі", якщо вони перебувають у неліквідному стані. Про це заявили в Національному банку України (НБУ), передають Патріоти України.
Купюри, які видають на касах, не мають викликати сумніву щодо їхньої справжності та платіжності, тож Нацбанк доручив суб’єктам господарювання під час надання послуги "готівка на касі" видавати власнику платіжної картки лише придатні до обігу платіжні банкноти та монети.
"Натомість зношені банкноти не повинні потрапляти до клієнтів, а мають вилучатися та здаватися разом із готівковою виручкою до обслуговуючих банків", – повідомили в НБУ
Також слід пам'ятати, що працівники магазинів та супермаркетів не можуть змусити оплачувати пошкоджений чи розбитий товар. У такому випадку фіксується факт пошкодження майна, згідно із законом "Про захист прав споживачів", який забороняє продавати пошкоджений або розбитий товар.
Якщо у магазині все ж наполягають на вині покупця, то повинні довести це в суді. Самостійно стягувати плату за пошкоджений товар вони не мають права. У такому випадку покупці можуть викликати поліцію.
Також є порушенням відмова приймати гроші у покупця під приводом відсутності здачі. На такого касира можна подати скаргу.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...