В Україні щороку втрачається понад 35% врожаю овочів (понад мільйон тонн) лише через нестачу сучасних сховищ, продукція просто не доходить до ринку. У відповідь держава запускає проєкт зі створення національної мережі овочесховищ, зокрема планує побудувати 78 нових об'єктів загальною вартістю понад 134 мільйони доларів. Про це повідомив міністр агрополітики України Віталій Коваль, передають Патріоти України.
До повномасштабного вторгнення, Україна вже відчувала дефіцит сховищ, станом на 2021 рік потужностей бракувало на 40%.
Проте вторгення, окупація частини територій та знищення інфраструктури ще більше погіршили ситуацію. На сьогодні загальний дефіцит становить понад 1,1 мільйона тонн, з яких понад 281 тисяча тонн – це обсяг сховищ, знищених або втрачених під час війни. За інформацією Мінагрополітики, сучасне овочесховище – це не просто склад з вентиляцією, це:
Станом на 2025 рік в Україні наявні лише 300 тис. тонн сучасних овочесховищ із регульованим середовищем та ще 324 тис. тонн – примітивних сховищ із природною вентиляцією, які не здатні гарантувати збереження якості овочів упродовж усього сезону.
Тим часом ринок овочів та фруктів залишається нестабільним, ціни коливаються залежно від пори року, залишків продукції та залежності від імпорту. Через відсутність збережених запасів у міжсезоння споживач змушений купувати дорожчі імпортні овочі або продукти низької якості, які встигли зіпсуватися.
За словами Коваля, Україна працює над створенням національної мережі овочесховищ, яка має стати стратегічним проєктом у післявоєнному відновленні агросектору. Уже тривають переговори з приватними інвесторами, торговельними мережами, а також міжнародними організаціями.
У планах – будівництво 78 сучасних сховищ протягом двох років. Загальна вартість ініціативи оцінюється у 134 мільйони доларів США (близько 5,5 мільярдів гривень). Можливими джерелами фінансування стануть:
Міністерство аграрної політики наголошує, що розвиток системи зберігання – це частина більшої стратегії переходу до агроіндустріальної моделі економіки. Якщо сьогодні 1 гектар української землі приносить у середньому лише 1000 євро експортної виручки, то, наприклад, у Данії – це понад 15 000 євро. Завдання України скоротити цю різницю за рахунок переробки та інфраструктури.
Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...
Попри те що держава не планує найближчим часом підвищувати мінімальну пенсію, українські пенсіонери можуть розраховувати на вікові доплати, передають Патріоти України. Зокрема, у липні тим, хто досягне певного віку, будуть доплачувати до пенсії відпові...