В Україні мінімальна зарплата у 2025-му залишиться на рівні 8000 грн. Це найнижчий показник у Європі як за номінальною сумою, так і за співвідношенням середньої зарплати до мінімальної, передають Патріоти України.
Як йдеться в матеріалі OBOZ.UA, в Україні мінімалка у 2025-му буде меншою за фактичний прожитковий мінімум та складатиме всього 32,8% від середньої зарплати. Це критично низький показник. Згідно з даними Євростату, в ЄС мінімалка станом на кінець минулого року становила від 477 євро в Болгарії до 2571 євро в Люксембурзі. І це при тому, що з січня 2025-го в багатьох країнах соціальні стандарти підвищили.
В Україні з урахуванням актуального курсу євро мінімальна зарплата становить всього 182,2 євро. Це найнижчий показник серед усіх країн Європи. Для прикладу, в сусідній Молдові мінімалка 212,84 євро в еквіваленті. У ЄС у цілій низці країн мінімалка – вища за 1500 євро. Серед таких країн, наприклад, Люксембург, Ірландія, Нідерланди, Бельгія, Німеччина та Франція. Їхня національна мінімальна заробітна плата коливалася від 1767 євро у Франції до 2571 євро в Люксембурзі.
До 1000 євро мінімалка в таких країнах: Кіпр, Польща, Греція, Португалія, Мальта, Литва, Хорватія, Естонія, Чехія, Словаччина, Румунія, Латвія, Угорщина та Болгарія. Їхня національна мінімальна заробітна плата коливалася від 477 євро в Болгарії до 1000 євро на Кіпрі. Серед країн, які є кандидатами у члени ЄС, в Україні найменша мінімалка.
Розмір мінімалки можна оцінювати не тільки за номінальною цифрою. Також варто враховувати співвідношення середньої зарплати до мінімальної. Високим вважається рівень від 60%. Якщо в Україні мінімалка цього року складатиме 32,8% від середньої зарплати, то в ЄС найменша мінімалка (в Естонії) становить 42%. Найбільша – у Франції (66%).
В Україні мінімалку отримує 1,9 млн тих, хто працює (близько 20%). Це пов'язано з тим, що часто роботодавці доплачують частину зарплати в конвертах, а ПДФО, ЄСВ та військовий збір платять лише з мінімалки. У ЄС найгірша ситуація з кількістю працюючих з мінімалкою в Словенії – 15,2%, Болгарії – 14,1%, Румунії – 13,3%, Польщі – 12,1% та Франції – 11,6%. Найкраща ситуація в Іспанії (0,8%), Бельгії (0,9%) і на Мальті (1,8%).
Родини зниклих безвісти й полонених військовослужбовців вже майже три місяці не отримують виплат від держави. Це пов’язано із затвердженням нової схеми нарахувань, що змінила порядок розподілу грошового забезпечення. Оскільки порядок виплат вже було за...
Національний банк України в оновленому макропрогнозі допускає підвищення мінімальної зарплати вже наступного року. Таке припущення містить базовий сценарій, передають Патріоти України з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (кві...