В Україні виник дефіцит електроенергії: Енергетики пояснили, що має зробити кожен

В Україні 29 листопада зафіксовано дефіцит електроенергії в енергетичній системі. У зв'язку з цим українців закликають економити електрику та вимкнути потужні прилади, передають Патріоти України.

Про це заявили в "Укренерго". "З 13:00 в енергосистемі зафіксовано дефіцит електроенергії... Економно споживайте електроенергію протягом дня до 18:00", – поінформували енергетики.

"Економне споживання не означає, що потрібно вимкнути все в будинку та сидіти у темряві", – зазначили в компанії. Українців просять вжити таких дій:

  • вимкнути світло там, де воно в цей момент не потрібне;
  • залишити працювати тільки найнеобхідніші електроприлади;
  • несрокові відносини та користування потужними пристроями. перенести на вечір та ніч після 18:00.
В енергосистемі наразі склалася важка ситуація, констатували енергетики. Вони назвали такі причини нестачі електрики:
  • стрімке зростання споживання через важкі погодні умови;
  • одночасне включення до мережі тисяч споживачів із постраждалих від негоди регіонів;
  • практично повна зупинка генерації на сонячних електростанціях через хмарність у всіх регіонах у той час, як на теплових станціях деякі блоки ще знаходяться в ремонті.

Втім, планові відключення світла за графіками поки що не запроваджуються. До областей не доводилися ліміти споживання струму. Це означає, що за допомогою бюджетного споживання українці можуть допомогти уникнути обмежень в енергопостачанні.

Польська блокада не заважає експорту зерна з України: У Кабміні озвучили іншу серйозну проблему

понеділок, 4 березень 2024, 19:57

Польська блокада кордону вже не створює для України суттєвих проблем із експортом агропродукції, проти ввезення якої виступають польські фермери. 95% зерна та іншого продовольства транспортується з України через коридор у Чорному морі та дунайські порт...

Зарплати зростають чи знижуються? Стало відомо, в яких сферах українцям працювати найвигідніше

понеділок, 4 березень 2024, 19:55

В Україні зберігається загальна тенденція зростання зарплат, яка розпочалася ще 2023 року. Оплата праці населення, незважаючи на війну та виклики для економіки, продовжує збільшуватися, і середня зарплата українців, як свідчать дані Держстату, становил...