Середня заробітна плата в Україні у I кварталі 2024 року зросла на 22,5% - до 18 903 грн. Втім, у доларовому еквіваленті це лише $495, а тому все ще менше за довоєнний рівень. Крім того, деякі професії оплачуються занадто низько і тому роботодавці вимушені платити більше, щоб просто втримати працівників. Про це заявив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу").
Він зазначив, що визначені темпи зростання середньої зарплати в Україні значно обігнали темпи інфляції, яка с січня по березень становила 4%, і назвав цей результат доволі пристойним.
Втім є декілька причин, чому такі дані мають викликати стриману реакцію. Перш за все, тому що з усіх перелічених Держстатом сфер економічної діяльності (а їх було наведено понад два десятки) лише в одній зарплати перевищують еквівалент 1 тисячі доларів або євро.
"По-друге, середня заробітна плата у згаданому валютному еквіваленті (495 доларів) попри темпи відновлення все ще поступається середньому показнику 2021 року (513,5 доларів)", – наголосив Гетманцев.
Крім того, у двох з трьох сфер, де темпи зростання зарплати виявилися найбільшими (по 44% у готельно-ресторанному комплексі та на будівництві), за розміром абсолютного вимірювання вони опинилися майже у хвості рейтингу. Тому мова йде не про надбавки з боку роботодавців, а про вимушену необхідність "доганяти" ринкові показники:
Ще потрібно звернути увагу на те, що у сільському господарстві рівень середньої заробітної плати не дотягнув навіть до 15 тис. грн навіть попри збільшення на 19%. Аграріям не починають платити більше навіть попри те, що ця галузь одним з основних "експортних" секторів національної економіки, а її частка у загальних обсягах становить понад 60%.
"Тому усвідомлюю, що невисокий рівень доходів серед працюючого населення буде ще тривалий час одним з найбільших для нас викликів в економічній сфері", – резюмував Гетманцев.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...