В Україні з 1 квітня підвищать пенсії, але не всім: Кого зачепить перерахунок

З 1 квітня в Україні відбудеться перерахунок пенсій громадянам, які вже досягли пенсійного віку, але продовжують працювати. Підвищені виплати такі пенсіонери отримають уже в травні, передають Патріоти України.

Звертатися нікуди не доведеться – всі розрахунки будуть здійснені в автоматичному режимі. Такі правила передбачені законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Сума підвищення буде індивідуальною. Водночас чим вища зарплата, тим більше може бути підвищення. Як підрахував OBOZREVATEL, за наявності 35 років стажу та пенсії в 9 тис. грн (за формулою), підвищення становитиме 514 грн.

Однак для більшості українців надбавка буде менш суттєвою. Так, до пенсії у 5 тис. грн за наявності "повного" стажу додадуть 285 грн.

У формулі також враховується "новий" стаж – для перерахунку він має збільшитися щонайменше на два роки з дати останнього підвищення. Тобто підвищення у квітні-2023 отримають ті пенсіонери, що працюють, яких не зачепив перерахунок минулого року.

Нагадаємо, українці, які офіційно отримують мінімальну зарплату, після досягнення пенсійного віку та за наявності достатнього стажу зможуть претендувати лише на мінімальну пенсію. Її розмір зараз становить лише 2093 грн.

"Ми не встановлюємо правила": Зеленський про те, чому МВФ не подобається ідея зниження податків

середа, 7 червень 2023, 16:26

Поки в Україні йде війна введення податкової реформи для зниження податкового тиску неможливо. Таку заяву під час прес-конференції зробив президент України Володимир Зеленський, зазначивши при цьому, що саму ідею реформи, при якій податок на додану вар...

В Україні планують збудувати нову Каховську ГЕС: Де та коли розпочнуть роботи

середа, 7 червень 2023, 11:24

Російські терористи вчинили найбільшу техногенну катастрофу 21 століття, підірвавши Каховську ГЕС 6 червня. Україна неодмінно відбудує станцію, передають Патріоти України. На цьому наголосив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота. Найбільше ...