В Україні можуть замінити назву розмінних монет з копійок на шаги вже у 2025 році, але це залежить від рішення Верховної Ради. У Національному банку запевняють, що забезпечать перехід без додаткових витрат. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв’ю телеканалу Ми – Україна, передають Патріоти України.
Очільник регулятора сподівається, що парламент підтримає ініціативу й вже цього року “будемо карбувати не копійки, а шаги”. Оскільки, за словами Пишного, перехід на шаги – це більше, ніж проста заміна назви. Це крок до відновлення історичної справедливості.
Копійка, як зазначив голова НБУ, з’явилася в Україні через вплив Москви під час грошової реформи 1990-х років. Окрім України, копійки досі використовуються лише в Москві, Мінську та Тирасполі.
– Ми маємо істотну українську назву, питому українську назву шаг. Українська Народна Республіка в 1917 році навіть ухвалила відповідні законодавчі акти, які визначили що відповідною розмінною частиною монети української гривні, яка є національною валютою, є шаг, – розповів Пишний.
Очільник НБУ також нагадав, що 1992 року на Луганському верстатобудівному заводі було надруковано пробну партію шагів. Однак Пишний переконаний, що через лобіювання Москви копійка залишилася розмінною частиною гривні.
За його словами, навколо цього є багато спекуляцій і запевнив, що ця заміна “не коштуватиме жодного шагу, жодної гривні з українського бюджету”. – Національний банк знає, як це зробити, і ми забезпечимо дуже економну реалізацію цієї ініціативи, – додав Пишний.
В Україні 2024-го здорожчала вартість електроенергії. Зараз тариф на світло складає 4,32 грн за кіловат-годину. Він має діяти щонайменше до травня цього року. Про це повідомив народний депутат Сергій Нагорняк в ефірі "24 Каналу", передають Патріоти Укр...
Обмеження на "спеціальні" пенсії, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (нині це 23 610 грн, розмір прожиткового мінімуму – 2361 грн), не поширюватиметься на деяких українців. Зокрема, тих, хто зараз воює на фронті. Так...