В Україні збільшаться пенсії для громадян віком від 65 років: Хто отримає найвищі надбавки

Українських пенсіонерів старших за 65 років у 2022 році чекає кілька етапів підвищення пенсійних виплат. У Пенсійному фонді розповіли, кому та коли виплатять обіцяні надбавки, зазначають Патріоти України.

Так, найближчий перерахунок пенсій відбудеться 1 березня. Щорічна індексація стосуватиметься всіх пенсіонерів, у тому числі старших вікових груп. Так, пенсії всіх непрацюючих пенсіонерів збільшаться на 14%.

У ПФУ зазначили, що у березні зросте розмір мінімальної пенсії. За наявності не менше 20 років стажу у жінок, і не менше 25 чоловіків, пенсіонери старші 80 років отримуватимуть мінімум 2600 грн, а люди від 75 до 80 років – мінімум 2500 грн.Наступний етап підвищення пенсій очікується вже у жовтні. Тоді планується збільшити виплати тим, хто старший за 70 років. За наявності повного страхового стажу їхня мінімальна пенсія складе 3000 грн. Громадянам віком понад 80 років Пенсійний фонд щомісяця доплачуватиме близько 500 грн. Для пенсіонерів від 70 до 75 років надбавки становитимуть 300 гривень кожному, а на тих, кому від 75 до 80 років чекають надбавки у розмірі 400 грн.

Дефіцит Пенсійного фонду з кожним місяцем зростає. Відомство змушене позичати гроші з єдиного казначейського рахунку для своєчасної виплати пенсій. На початок лютого заборгованість ПФУ становила 74,57 млрд гривень. 2022 року на фінансування пенсій Пенсійному фонду не вистачить майже 38%. Грошей, що бракує, у розмірі 200,6 млрд дадуть з бюджету.

Світла може не бути довше: Споживання електроенергії зростає, є ризики аварійних відключень, - "Укренерго"

вівторок, 31 січень 2023, 14:30

Споживання електроенергії в країні зростає через похолодання, є ризики аварійних відключень. Як повідомляти НЕК "Укренерго", виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання, передають Патріоти України. "Спожи...

Продукти, транспорт, житло, медобслуговування: Стали відомі реальні витрати на проживання українців у Польщі

вівторок, 31 січень 2023, 10:30

Українці, які живуть у Польщі, можуть собі дозволити за свою зарплату трохи більше, ніж наші співгромадяни, оскільки ціни там майже паритетні з нашими, а от зарплати відчутно вищі. І все ж, витрати на проживання складають левову частку польської мініма...