В Україні збільшується дефіцит електроенергії: В "Укренерго" назвали причину

В Україні збільшується дефіцит електроенергії через похолодання та пошкоджену енергоінфраструктуру. Про це повідомляє прес-служба НЕК "Укренерго", дефіцит стався в результаті російських ракетних і дронових атак - пошкоджено електростанції (генеруючі потужності) та високовольтну мережу, передають Патріоти України.

"Споживання електроенергії збільшується через похолодання. Відповідно збільшується і дефіцит потужності", - йдеться в повідомленні.

Як пояснили в компанії, остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень кільком енергоблокам теплових електростанцій. Виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання.

Зазначається, що до всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють протягом доби. У компанії нагадали, що кожне обленерго в своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Перевищення лімітів призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для запобігання цьому застосовуються аварійні відключення.

В "Укренерго" додали, що за останню добу через артилерійські обстріли було пошкоджено енергетичну інфраструктуру у прифронтових районах на півдні та сході. Там, де військові дали дозвіл, тривають ремонтні роботи.

"Укренерго", виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об'єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим і триває довше", - заявили в компанії.

Українцям незабаром проведуть наймасштабнішу індексацію пенсій: Хто отримає від 500 грн збільшення

понеділок, 6 лютий 2023, 12:50

В Україні з 1 березня буде проведено масштабну індексацію пенсій. У результаті розрахунковий розмір виплат (без надбавок) орієнтовно збільшать на 24%. При цьому збільшення у розмірі 500 грн зможуть отримати ті українці, у яких розрахунковий розмір випл...

ПриватБанк, Ощадбанк та інші змінять кредитні ліміти та умови використання кредитних карток

понеділок, 6 лютий 2023, 11:56

ПриватБанк, Ощадбанк та інші українські банки наразі не обіцяють кардинальних змін в умовах використання кредитних карток. Але кредитні ліміти можуть переглянути у бік збільшення, а також піти на інші невеликі поступки позичальникам. Такі прогнози дают...