В Україні здорожчає низка продуктів через блокаду кордону поляками: На що зростуть ціни

В Україні можуть зрости ціни на деякі продукти харчування через блокаду кордону польськими перевізниками. Йдеться про ті продукти, які не є традиційними для виробництва на території нашої країни, зокрема, фрукти та овочі. Також може збільшитися вартість риби та морепродуктів. Про це розповів Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, у етері телемарафону. передають Патріоти України.

"В основному ми говоримо про ті продукти харчування, які не є традиційними для виробництва на території України. Це частина фруктів і також частина овочів, тому що в нас є фактор сезонності – вирощування овочів закінчилося, і більшої мірою ми починаємо реалізовувати те, що є в зберігальних системах, тепличні овочі, і також в зимовий період до нас йде (з-за кордону. – Ред.) багато овочевої групи", – сказав він.

Також можуть збільшитися ціни на морепродукти, червону рибу та ікру. Але якщо дивитись в цілому на пропозицію на полицях магазинів, то більше 80% продукції – це та, що вибробляється безспосередньо в Україні, додав Марчук.

"Тому говорити про те, що буде якась сильна нестача, чи буде створюватись певний дефіцит – цього не буде відбуватися. Тим паче, ми розуміємо, що з посиленням дій блокади ми почали більше звертати увагу на те, що б можна було виробити і реалізувати саме в Україні, аби не ставати залежними від ситуації на кордонах", – додав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

Перерахунок пенсій: У кого і наскільки реально зростуть виплати у березні - розрахунки експерта

неділя, 25 лютий 2024, 12:30

Після того як в уряді визначилися з коефіцієнтом індексації пенсій, стало зрозуміло, що мінімальний розмір підвищення виплат становитиме 100 гривень, а максимальний - 1 577 гривень, передають Патріоти України. «Відповідно до нього, пенсії мають проінд...

В Україні для споживачів газу полегшили передачу показників лічильників: Що треба знати

неділя, 25 лютий 2024, 11:50

Для клієнтів "Газмережі" доступна нова функція у особистих кабінетах - під час обов'язкової щомісячної подачі даних про спожитий газ віднині це можна робити для кількох лічильників з одного зареєстрованого кабінету, передають Патріоти України. «Ця фун...