В Україні з'явиться новий вид пенсій - отримувати можна буде одразу по дві виплати

В Україні з 2023-го почнуть запроваджувати обов'язкове накопичувальне пенсійне страхування. Фактично це дозволить тим українцям, які робитимуть додатковий внесок, отримуватимуть одразу дві пенсії, передають Патріоти України.

Про намір розпочати введення накопичувальних пенсій 2023-го заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Ідея полягає в тому, щоб за рахунок нових внесків кожному працюючому українцю відкрити особистий накопичувальний рахунок. Тобто, як і зараз, частина зарплати платитиметься до Пенсійного фонду і одразу перерозподілятиметься між пенсіонерами. Ще частина зарплати надходитиме на особистий ощадний рахунок.

Яким буде внесок?

Деталі рішення досі не озвучено. Однак можливий варіант, коли особистий рахунок поповнюватимуть одразу з трьох джерел:

  • сам українець із зарплати;
  • держава;
  • роботодавець.

В результаті за час роботи на рахунку має накопичитися суттєва сума. Щоб гроші не з'їла інфляція (яка через війну підскочила до критичних позначок), їх необхідно інвестувати. І тут виникають проблеми. Якщо зібрані гроші інвестувати у державні цінні папери, фактично зберігатимуться високі ризики.

Подібна система існує у багатьох країнах. Однак обов'язкова умова для того, щоб накопичувальна пенсійна система працювала – працюючий фондовий ринок.

Раніше в Мінсоці підрахували, що якщо запровадити накопичувальні пенсії, то співвідношення зарплати до пенсії може збільшитися з 29 до 45%. Тобто, якщо зараз українець із зарплатою в 10 тис. грн на пенсії може отримати 2,9 тис. грн, то після реформи ця сума може збільшитися до 4,5 тис. грн. Важливо зазначити, що накопичення на другу пенсію має відбуватися протягом усього періоду роботи. Тобто ті, хто вже отримує пенсії, або незабаром вийде на заслужений відпочинок, реформу не помітять.

Призначення пенсії за віком: Українцям пояснили, як не отримати меншу виплату через маленьку помилку

п’ятниця, 9 червень 2023, 14:43

Українські пенсіонери під час призначення їм пенсії за віком можуть отримати від держави пенсію меншу, аніж хотілося б. Особливо це стосується пенсіонерів, які народилися на початку року, або в його кінці, передають Патріоти України. Поганий жарт з пе...

"Ніж у спину": Турецький банк раптово почав закривати валютні рахунки росіян

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:57

Турецький DenizBank без пояснення почав закривати валютні рахунки клієнтів з Росії, а також списує до $60 комісії за управління рахунком. Як повідомляє російське РІА Новости, в підтримці банку не надали жодних пояснень, передають Патріоти України. "У п...