В Україні з'явився застосунок про відключення світла - тепер можна дізнатися, чи є вдома електрика

В Україні розробили мобільний застосунок, який дає можливість дізнатися, чи є вдома світло. Застосунок не взаємодіє з обленерго чи іншими енергетичними компаніями - збір даних здійснюється самими українцями на волонтерських засадах. передають Патріоти України.

Поки що програма працює тільки для систем на базі iOS (iPhone, iPad), проте вже найближчим часом обіцяють випустити версію і для Android. Про це розповів розробник застосунку Денис Гайдамака у Facebook.

"Створив добросусідський мобільний застосунок "Є?", в якому ви зможете дізнаватися, а також повідомляти близьких та сусідів про наявність світла у вашому будинку. У ньому відображаються лише фактичні дані від реальних людей, тобто нас із вами. Жодної прив'язки до офіційних планових або екстрених графіків відключень, які часто відбуваються зі зміщенням", – розповів Гайдамака.

Так, у застосунку будь-який користувач зможе повідомляти про наявність чи відсутність світла за конкретною адресою. А для того, щоб отримувати інформацію про конкретний будинок, потрібно на нього підписатися.

Розробник запевняє, що до бази додатка вже додано 132 найбільші населені пункти на підконтрольних Україні територіях. У них мешкає близько 21 млн осіб.

"Упевнений, що завдяки ЗСУ скоро можна буде додати всю територію України... У найближчих планах – розробка Android-версії застосунку... Також планую додати можливість відстежувати наявність води й тепла", – анонсував розробник.

Українцям у Польщі погрожують скасувати виплати: Скільки поляків підтримують таке рішення

вівторок, 3 жовтень 2023, 2:35

Майже половина поляків (49%) підтримує продовження виплат українцям у Польщі наступного року. Проте противників надання допомоги не набагато менше - 42%. Влада країни погрожує, що соцдопомогу можуть скасувати, але остаточного рішення ще немає, передаю...

Платежі за газ рахуватимуть за новими правилами з жовтня: Як зміняться суми за транспортування

вівторок, 3 жовтень 2023, 1:45

В Україні з 1 жовтня за новими правилами розраховуватимуть платежі за транспортування газу. Мінімальна вартість доставки газу зменшиться, проте новація торкнеться не всіх, передають Патріоти України. Таке рішення ухвалила Нацкомісія з питань енергетик...