В Україні через скасування спецзобов'язань з постачання газу для тепокоммуненерго (займаються поставками тепла і гарячої води), деякі тарифи можуть збільшиться більш ніж на 50%. Так, опалення "двушки" може подорожчати майже на 1000 грн в місяць, передають Патріоти України.
З 1 червня мають скасувати ПСО (спеціальні зобов'язання) "Нафтогазу" на поставку газу теплокомуненерго. Газ тепловики будуть закуповувати дорожче, ніж раніше, тому до осені можемо чекати збільшення вартості опалення та гарячої води. За даними глави департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олега Попенко, теплокомуненерго піднімуть вартість теплоносіїв приблизно на 57%.
"Якщо взяти двокімнатну квартиру на 50 квадратів, яка до цього платила в середньому 2 000, то тепер опалення для неї коштуватиме 3 000 грн в місяць. Це дуже серйозне подорожчання. До того ж варто розуміти, що через зростання цін накопичуються борги. А зростання вартості гігакалорії тепла й гарячої води безпосередньо залежить від тих боргів, які сформувалися в попередній опалювальний період", – говорить фахівець.
Попенко також очікує найближчим часом підняття вартості електроенергії, хоча його поки відкладають. "Як ви бачите, цього року держпідприємства, пов'язані з енергетикою, стали збитковими. У бюджеті практично немає грошей на виплату зеленим інвесторам. Тому, я думаю, ці виплати перекладуть на плечі споживачів. Сьогодні вартість електроенергії 1,68 грн за кВт*год . А за даними Міненерго реальна вартість коливається від 2,5 до 4 грн за кВт*год. Тому сьогодні шукатимуть способи, як підняти вартість до потрібного рівня. Можливо, буде введена градація цін залежно від споживання: до 500 кВт, понад 500 кВт, понад 1000 кВт. Або навіть градація по регіонах, адже в кожному регіоні вартість електроенергії різна", – каже Попенко.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...