В Україні змінять порядок призначення пенсій: Кого це стосується

Кабінет міністрів планує змінити порядок призначення пенсій державним службовцям. Це пов’язано з реформою системи оплати праці, передають Патріоти України з посиланням на проект постанови Кабміну, розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Як зазначається в пояснювальній записці, з 1 січня 2024 року відбулася зміна структури заробітної плати з підвищенням посадових окладів (грейдів), при якій суттєво зростає гарантовано стала частка заробітної плати (оклад), яка має дорівнювати 70%, та зменшиться розмір варіативної складової оплати праці (премії, надбавки) до 30%.

Проект розроблено для застосування однакового підходу при визначенні заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям.

Проектом акта пропонується починаючи з 1 січня 2024 року для призначення пенсії державних службовців, які працювали в державних органах, які провели класифікацію посад державної служби, заробітну плату визначати з урахуванням:

  • посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років в розмірах, установлених до 1 січня 2024 року;
  • розмірів виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії, після 1 січня 2024 року.

Реформа оплати праці держслужбовців

Нагадаємо станом на 1 січня 2024 року у 108 органах державної влади фактично працює 169 тис. осіб. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60% суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У грудні 2023 року Кабінет міністрів схвалив реформу оплати праці державних службовців, яка дозволить зекономити 8 млрд гривень за рік.

Як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, тепер 70% зарплати держслужбовця буде складати оклад, і лише 30% - премії. Одночасно з 1 січня уряд скорочуємо кількість вакансій державної служби майже на 20 тисяч.

Готують варіанти: стало відомо, що Міненерго та НКРЕКП готують підвищення тарифу на електроенергію

п’ятниця, 19 квітень 2024, 18:30

Незважаючи на численні заяви про відсутність у Кабміну планів підвищувати ціну на електроенергію, Міністерство енергетики спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планують підвищити та...

Оце так: "Велика сімка" відклала питання передачі Україні російських активів до червня

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:42

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" схвалили декларацію за підсумками зустрічі на Капрі в Італії. Питання передачі Україні російських активів на прохання лідерів країн G7 відклали до червня, передають Патріоти України. Глави МЗС Канади, Ф...