Зміни стосуватимуться як мешканців багатоповерхівок з централізованим опаленням, так і власників індивідуального опалення. Тепер навіть ті споживачі, які не проживають у квартирі та не користуються опаленням, сплачуватимуть по рахункам.
Згідно з новими змінами до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (у редакції наказу Мінгромад від 28.12.2021 р. № 358), що набрала чинності 28 січня 2022 року, за спожиту теплову енергію, яка заходить у будинок, мають сплачувати усі співвласники багатоквартирного будинку, зазначають Патріоти України.
Таким чином, усі мешканці, що проживають у будинку, мають оплачувати загальнобудинкові потреби на опалення. Сюди входять витрати на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку, без врахування обсягу теплової енергії, витраченої на функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання, та обсягу теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів до приміщень з індивідуальним опаленням. Платити мешканцям доведеться також і за ізольвані та неізольовані стояки у квартирах.
Навіть ті співвласники, які встановили квартирні теплові лічильники, але, наприклад, не живуть у квартирі і не включають опалення, отримають донарахування до норми. Тобто вони не заплатять "0".
Обсяг спожитої у багатоквартирному будинку теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення буде розраховуватись, як частка від загального обсягу споживання теплової енергії. Сума залежатиме від поверховості будинку: для 1-5 поверхової будівлі – 25%; для 6-10 поверхової будівлі – 20%; для будинку вище 10 поверхів – 15%.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...