В "Укренерго" назвали головну проблему енергосистеми на тлі рекордної спеки

Під час високої температури повітря сильно зростає споживання електрики: громадяни вмикають кондиціонери і відповідно споживають набагато більше електроенергії. Останні два тижні серпня в галузі є проблеми з покриттям цього споживання, тому Україна просить про допомогу сусідні країни. Про це заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час телемарафону, передають Патріоти України.

"Досить важко, тому що під час таких високих температур сильно зростає споживання: люди вмикають кондиціонери і відповідно споживають набагато більше електроенергії. Останні два тижні в нас є проблеми з покриттям цього споживання, доводиться просити допомогу в сусідніх країн: Словаччини, Польщі, іноді Румунії", - сказав Кудрицький.

За його словами, основною проблемою енергосистеми зараз є дефіцит генерації. Тобто багато електростанцій, зокрема і теплових, були пошкоджені під час обстрілів минулої зими, вони й досі відновлюються. В планових ремонтах досить багато енергоблоків атомних електростанцій. "На тлі такої спеки звичайно складно покривати споживання особливо ввечері, коли всі вертаються додому, включають електроприлади", - додав він.

Піти на пенсію достроково реально: Ось що для цього потрібно

середа, 24 червень 2026, 15:12

У той час як українським пенсіонерам Кабмін обіцяє мінімальну пенсію в 3357 гривень у 2029 році, деякі пенсіонери можуть піти на відпочинок достроково. Щоправда за дотримання низки умов, передають Патріоти України. Як повідомили у Головному управлінні ...

Трафік нафти розблаковано: ООН починає масштабну евакуацію 600 суден з Перської затоки

середа, 24 червень 2026, 13:12

ООН запускає масштабну операцію з евакуації сотень іноземних суден та тисяч моряків, які застрягли у Перській затоці через бойові дії. Міжнародна морська організація вже отримала необхідні гарантії безпеки від ключових гравців регіону для розблокування...