Вдарили по найболючішому: Колишні акціонери ЮКОСа домоглися арешту двох брендів російської горілки і погрожують, що це "тільки початок"

Москва має компенсувати ЮКОСу $50 млрд

Представник GML (холдингова компанія, що захищає інтереси колишніх мажоритарних акціонерів ЮКОСа) Джонатан Хілл повідомив, що акціонери наклали арешт в юрисдикції Нідерландів на горілчані торгові марки Stolichnaya і Moskovskaya, що належать Росії через федеральне казенне підприємство «Союзплодоімпорт», зазначають Патріоти України.

Ці бренди можуть бути продані на публічному аукціоні у вересні, а виручені гроші попрямують колишнім акціонерам ЮКОСа в рахунок погашення компенсації на $50 млрд, сказав Хілл, повідомляє РБК.

ФКП «Союзплодоімпорт» вважає арешт товарних знаків на території Бенілюксу неправомірним, повідомила прес-секретар казенного підприємства Неллі Пугачова.

«Підприємство має намір оскаржити це рішення і впевнена, що арешт товарних знаків буде скасовано в судовому порядку», — сказала вона.

Про арешт брендів на вимогу екс-акціонерів ЮКОСа повідомило голландське видання NRC.

«Поки Російська Федерація ігнорує рішення міжнародних судів, ми будемо конфіскувати російську державну власність згідно з законом. Претензія на товарні знаки в Нідерландах — це тільки початок», — цитує видання слова Тіма Осборна, одного з представників екс-акціонерів ЮКОСа.

18 лютого Апеляційний суд Гааги відновив компанії Hulley Enterprises, Yukos Універсальний і Veteran Petroleum у правах на отримання від Росії $50 млрд за експропріацію ЮКОСа. З урахуванням накопичених відсотків обсяг претензій колишніх акціонерів компанії до російської влади досяг $57 млрд.

15 травня Росія оскаржила рішення Апеляційного суду в Нідерландах. Колишній топ-менеджер ЮКОСа і основний бенефіціар Group Menatep Limited Леонід Невзлін заявляв, що визнані потерпілими від дій російської влади будуть «використовувати всі доступні юрисдикції для визнання цього рішення, щоб заарештувати й стягнути кошти та майно Російської Федерації за кордоном». Права на бренд Stolichnaya і Moskovskaya за Росією нідерландський суд остаточно закріпив лише кілька місяців тому.

У січні Верховний суд Нідерландів остаточно підтвердив права Росії на використання горілчаних брендів Stolichnaya і Moskovskaya в Бельгії, Нідерландах і Люксембурзі. Тим самим було завершено 15-річний спір за ці бренди в країнах Бенілюкс між Росією і бізнесменом Юрієм Шефлером, власником SPI Group. Росія стверджувала, що в 1990-х ці марки були незаконно приватизовані.

В кінці 1990-х бізнесмен Юрій Шефлер заплатив за 43 відомих бренди, включаючи Stolichnaya і Moskovskaya, всього $300 тис. Пізніше Рахункова палата оцінила вартість марок на момент їх придбання не менш ніж в $400 млн. До 2015-го вартість тільки Stolichnaya і Moskovskaya досягала, за експертними оцінками, вже $2 млрд. Але мова йде про глобальну вартість марок — не лише про оцінки в Бельгії, Нідерландах і Люксембурзі.

Суперечка за право на горілчані марки триває в судах Австралії, США та Австрії (наприклад, австрійські суди вже двічі ставали на бік Росії). Представник GML не відповів на питання, чи планують колишні акціонери домагатися арештів горілчаних марок в якихось інших юрисдикціях.

Право Росії на бренди російський Верховний суд затвердив у 2001 році. У 2002 році був створений «Союзплодоімпорт», який і зайнявся судовим розглядом з SPI Group в інших країнах.

"Коли прийдуть нові платіжки і не тільки на електроенергію, громадяни перестануть бути дурнями і зроблять з представників влади дурнів, відправивши їх куди подалі", - політолог

неділя, 25 липень 2021, 19:43

"Про тарифи і дурнів. Уряд прийняв рішенн підвищити з 1 серпня тариф на електроенергію з 1,68 до 3,5 гривень за кіловат", - пише політолог Віталій Бала на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

Обіцяють надбавку не відкладати: Частині українців з 1 жовтня підвищать пенсії

неділя, 25 липень 2021, 19:15

Українські громадяни, вік яких перевищує 75 років, додатково отримають від держави виплати у вигляді щомісячної надбавки до пенсії. Втім, на гроші зможуть розраховувати лише ті, у кого є необхідний страховий стаж. Про це заявила глава Міністерства соці...