Віддавати доведеться ще більше: В Україні зростуть старі податки і з'являться нові - чого вимагає МВФ

Цьогорічного підвищення податків Україні та урізання державних видатків не вистачить, аби покрити потреби бюджету. Тому влада може піти на подальші кроки і підвищити податки ще сильніше – зокрема може зрости основна ставка ПДВ, а також розглядається впровадження прогресивного податку на доходи фізосіб. Про це йдеться у Меморандумі, який Україна підписала з Міжнародним валютним фондом (МВФ). У документі прописано вимоги фонду задля надання ще трьох траншів макрофінансової допомоги по $1,1 млрд в межах Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility, EFF), повідомляє "Мінфін", передають Патріоти України.

У документі зазначається, що через зростаючі витрати на оборону Україні не вистачає 410 млрд грн. Загалом в українському уряді оцінили воєнні збитки інфраструктурі України у найближчі 10 років у $486 млрд, та цей показник може збільшуватися щодня.

"Переглянутий прогноз щодо війни змусив нас відкалібрувати фіскальну політику на період дії програми, що залишився", – наголошується в документі.

Зокрема наводиться ретроспективне підвищення військового збору з 1,5% до 5%, підвищення акцизів та податку на прибуток для небанківських фінустанов із 18% до 25%. Також у найближчі декілька років анонсовано такі податкові реформи:

  • підвищення основної ставки ПДВ – наразі вона становить 20%, але законодавці обговорювали з МВФ підняття до 22%;
  • впровадження прогресивного податку на доходи фізосіб – зараз ставка не залежить від обсягу доходу і становить 18%;
  • впровадження автоматичної звітності, яка дозволить Податковій службі отримувати дані про доходи фізосіб від операторів цифрових платформ та міжнародних органів за принципами Директиви Ради ЄC DAC7.
  • визначення принципів оподаткування віртуальних активів, узгоджених із впровадженими у Євросоюзі правилами MiCA.
  • інші новації, на кшталт реформування правил оподаткування викидів, а також видобувних галузей.

Крім того, має бути покращене податкове адміністрування, а також реформована Державна митна служба, зниженні корупційні ризики та посилена боротьба із шахрайством.

В Україні деякі громадяни отримають до 21 тис. грн на комуналку: Кого стосується

середа, 30 жовтень 2024, 23:55

Українці, які використовують тверде паливо для опалення, отримають додаткові субсидії до 21 тисячі гривень. Програма охопить близько 500 тисяч домогосподарств, що дозволить підтримати людей у підготовці до зими. Про це повідомив прем'єр міністр України...

Значний удар для ринку: ЄС запровадив мита на імпорт електромобілів із Китаю

середа, 30 жовтень 2024, 17:56

Єврокомісія (ЄК) на п'ять років запровадила компенсаційне мито на імпорт акумуляторних електромобілів з Китаю. Про це у вівторок, 29 жовтня, повідомили в її пресслужбі, передають Патріоти України. Під час розслідування в Брюсселі з'ясували, що автовиро...