Відключень світла може поменшати: В Україні планують наростити імпорт електрики

У компанії ДТЕК повідомили про намір збільшити імпорт електрики в Україну – задля зниження дефіциту в енергосистемі. Там запевняють, що в майбутньому завдяки імпорту "дефіцит потенційно може зменшитись майже вдвічі", передають Патріоти України.

"У січні ДТЕК поставив в енергосистему України 60 млн кВт/год електроенергії. Це дозволяє знизити дефіцит в енергосистемі та скоротити тривалість відключень. [Компанія] Готова постачати ще більше європейської електроенергії", – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: постачання з ЄС можуть збільшитися до 1 млрд кВт/год на місяць. Що, запевняється, дорівнює споживанню близько 4 млн домогосподарств.

"Для цього Україні слід укласти відповідні угоди із західними партнерами. ... У перспективі завдяки імпорту дефіцит в енергосистемі потенційно може зменшитися майже вдвічі", – повідомили в компанії.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко розповів, що з початку 2023 року Україна почала отримувати невеликі обсяги електроенергії з Європи. При цьому він зазначив: обсяги імпорту залежатимуть від ситуації з ремонтами та входження до роботи енергоблоків.

"Багато залежатиме від майбутніх обстрілів енергосистеми. Але, безумовно, на імпорт ми також розраховуємо", – зазначив міністр.

Імпортерам світло відключати не будуть

Аби стимулювати імпорт електрики в Україну Кабмін прийняв постанову, за якою промисловим імпортерам не відключатимуть електрику. При цьому їх зобов'язали забезпечувати постачання на рівні "не менше за власне споживання у вересні 2022 року – до застосування примусових обмежень електропостачання".

Зроблено це було з метою недопущення появи недобросовісних підприємств, які працюватимуть без відключень, імпортуючи незначні обсяги електрики. "Додаткові гарантії для імпортерів електроенергії з ЄС дозволять перерозподілити вивільнені потужності української генерації. Зменшивши у такий спосіб загальну кількість відключених абонентів", – розповіли в Кабміні.

Україна отримала пільговий кредит від Канади

п’ятниця, 31 березень 2023, 19:43

До державного бюджету України від Канади надійшло 2,4 млрд канадських доларів (1,8 млрд доларів США) кредиту на пільгових умовах. У грудні канадський уряд також підтримав Київ кредитом у 500 млн, нагадують Патріоти України. Як повідомила прес-служба Мі...

Українців попередили про подорожчання продуктів перед Великоднем: Чим треба запастись

п’ятниця, 31 березень 2023, 14:28

В Україні продукти традиційно подорожчають перед Великоднем. Стало відомо, наскільки зміняться ціни на затребувані асортиментні позиції і чим потрібно запастись перед святом, передають Патріоти України. З початку року в країні максимально зросли ціни н...