
Україна та ЄС домовилися про збільшення лімітів імпорту електроенергії з нинішніх 1,7 ГВт до 2,1 ГВт вже з грудня. Про це йдеться у повідомленні Міністерства енергетики, передають Патріоти України.
«З 1 грудня максимальна потужність для імпорту електричної енергії з країн ЄС буде збільшена з поточних 1,7 до 2,1 ГВт, — повідомляє профільне міністерство. — Це підвищить стійкість української енергосистеми в умовах злочинних російських обстрілів та руйнувань інфраструктури».
Необхідність цього рішення про збільшення пропускної спроможності імпорту обговорювалась на зустрічі президента Володимира Зеленського з президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн у вересні в Києві. «Також Україна додатково матиме можливість на гарантовані 250 МВт потужності перетоків з ЄС в режимі аварійної допомоги», — зазначається у повідомленні.
«Вдячний європейським партнерам, зокрема єврокомісарці Кадрі Сімсон за послідовну позицію й дієві кроки для підтримки нашої енергосистеми напередодні зими», — зазначає Герман Галущенко, міністр енергетики.
Ціни на нафту 26 червня знизилися приблизно на 2%, продовживши тижневе падіння, яке сягнуло близько 8%. Про це свідчать дані біржових торгів, передають Патріоти України. Зниження котирувань пов’язують із послабленням побоювань щодо перебоїв у постачанн...
У Європейському парламенті зробили вагомий крок до запуску цифрового євро. Для мільйонів людей це означатиме ще один спосіб швидко розраховуватися онлайн та навіть офлайн, причому без відсотків. Водночас у ЄС запевняють: нова форма грошей не призведе д...