
В разі зниження середньодобової температури на 2-3 градуси, в Україні можуть бути введені графіки відключення світла. Енергетики будуть змушені організувати відключення на рівні 0,5-1 черги, щоб зберегти стабільність енергомережі. Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, передають Патріоти України.
"Якщо середньодобова температура знизиться ще на 2-3 градуси, то я думаю, що одну чергу або щонайменше пів черги доведеться вводити", - розповів він.
За його словами, зниження середньодобової температури до мінус 5-7 градусів передбачає застосування однієї черги відключень. При температурі мінус 10-12 градусів відключення можуть тривати до 4 годин, з однією-півтора чергами. У разі нових атак на енергосистему ситуація може швидко змінитися.
Експерт зазначив, що на Лівобережжі ситуація складніша: генерація зруйнована, не вистачає потужності та можливості передачі електроенергії. Це триватиме 1,5–2 роки, а відключення стануть довшими й масштабнішими.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...