В Україні нічні відключення світла спричинені значним дефіцитом електроенергії через втрати генеруючих потужностей внаслідок обстрілів, а також підвищеним нічним споживанням. Попри дезінформацію, Україна не експортує вночі електроенергію до Європи, а навпаки, отримує допомогу від європейських країн для стабілізації енергосистеми, передають Патріоти України.
Про це повідомляє ДТЕК. В Україні постійно відключають світло по ночах, і це викликає багато питань та незадоволення серед населення. Важливо розуміти, що причина не тільки в дефіциті електроенергії, а й у специфіці роботи енергосистеми.
Перш за все, ДТЕК зазначає, що українська енергосистема зазнала значних втрат через обстріли. Внаслідок цього було втрачено близько 9 гігават потужностей, що складає приблизно половину минулорічного пікового споживання взимку.
Цей дефіцит є цілодобовим і суттєво впливає на можливості забезпечення електроенергією всієї країни. Декілька ключових факторів впливають на необхідність відключення світла вночі:
Останнім часом в інтернеті поширюються скріншоти, які нібито свідчать про експорт електроенергії з України до Європи. Однак це дезінформація, яка є частиною російських інформаційно-психологічних операцій (ІПСО). Насправді жодного експорту не відбувається.
Технічні перетоки електроенергії означають, що електрика може заходити в енергосистему України, але не залишається в ній. З 12 травня Україна взагалі не експортує електроенергію.
Наразі українська енергосистема працює у постійній напрузі, намагаючись забезпечити населення електроенергією в таких складних умовах. Європейські країни допомагають Україні з енергопостачанням, що дозволяє підтримувати стабільну роботу енергосистеми.
Щоб переконатися в цьому, можна перевірити сайт ENTSO-E у спеціальній вкладці "Scheduled Commercial Exchanges", де відображаються торгові операції. Там видно, що з України до Європи не надходить електроенергія, а навпаки, європейські країни допомагають Україні.
Навіть після березневої індексації середня пенсія в Україні продовжує залишатися вкрай низькою — 6341 гривня, або 152 долари. Водночас незважаючи на заявлену індексацію в 11,5%, насправді багато українських пенсіонерів отримали значно меншу надбавку. П...
В Україні з середньою зарплатою та повним стажем можна заробити на пенсію, розмір якої становить 5269,9 грн. Для такої виплати треба платити єдиний соцвнесок із середньої зарплати (станом на зараз – 18 589 грн). Як підрахував OBOZ.UA, якщо є 40 років с...