Перевізники налаштовані продовжити блокувати рух товарів через кордон з Україною. Один з представників акції протесту заявив, що вони "не почули ніяких пропозицій, пов’язаних зі своїми вимогами", тоді як ще один висловив сподівання, що зустріч стане поштовхом до того, що ці вимоги виконають.
Державний секретар Рафал Вебер сказав, що польський уряд не може на вимогу перевізників відновити вимогу дозволів для українських перевізників, тому що це рішення на рівні Брюсселя, і що Варшава намагається об’єднати довкола себе інші країни для лобіювання цього питання.
Державний секретар додав, що говоритиме з Києвом щодо відновлення порожніх смуг на пунктах пропуску для вантажівок, які повертаються до Польщі, і про електронну чергу.
З 6 листопада польські перевізники розпочали страйк на українському кордоні та перекривши усі пункти пропуску з Україною. Як повідомляють у Міжнародній транспортній асоціації України, акція заявлена терміном на два місяці.
Причиною своїх страйків поляки називають надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. Водночас, в Єврокомісії наголошують, що "транспортний безвіз", діятиме до липня 2024 року, попри погрози з боку польських перевізників.
Польські перевізники вимагають:
Організатори протесту заявили, що блокуватимуть проїзд лише для вантажних автомобілів, а гуманітарні конвої та військову допомогу пропускатимуть.
Запроваджені Дональдом Трампом тарифні мита є серйозним ударом для бізнесу та споживачів у всьому світі. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передають Патріоти України. "Універсальні тарифи, оголошені США, є серйозним ударом дл...
Оточення Трампа дійсно сподівається, що зможе запроваджувати мита в односторонньому порядку, уникаючи контрдій торгівельних партнерів. Міністр економіки США Скот Бессент в інтерв'ю FoxNews порадив країнам не відповідати на тарифи, які цього дня запрова...