Молдова почала використовувати євро як базову валюту для встановлення офіційного обмінного курсу молдовського лея. Таким чином, молдовську валюту відв'язали від долара США. Про це повідомила президентка країни Мая Санду. Вона зазначила: наразі вже понад 60% торгівлі у Молдові та 70% грошових переказів здійснюються саме у євро, передають Патріоти України.
"Починаючи з сьогоднішнього дня (2 січня. – Ред.) євро стає базовою валютою для обмінного курсу Молдови. ... Цей крок зміцнює наші економічні зв'язки з ЄС, приносячи більше стабільності та передбачуваності всім молдованам", – йдеться у повідомленні.Зі свого боку, в Національному банку Молдови раніше зазначили: рішення відображає орієнтацію економіки Молдови на ринок Європейського Союзу. Який "відіграє домінувальну роль у комерційній та фінансовій структурі країни".
"Ця зміна зменшить коливання курсу молдовського лея по відношенню до євро, а також різницю між курсами купівлі та продажу євро. Що принесе користь економіці та допоможе знизити витрати на обмін валюти", – наголосили там.
Україна увійде до зони платежів у євро
Водночас приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA) не пройде миттєво – для цього знадобиться певний час. Річ у тім, що зараз країна перебуває лише у процесі імплементації законодавства до європейських законодавчих норм, що регулюють банківську сферу – у т.ч. міждержавні перекази. Втім, так чи інакше, але про перехід України на євро не йдеться – лише про банківські платежі.
Разом з тим, розповіли OBOZ.UA у банківському секторі, приєднання до SEPA вплине на розцінки за перекази до ЄС. Особливо для банків, які не мають кореспондентських рахунків у міжнародних банках.
Крім того, зміниться швидкість переказів – їх проводитимуть швидше. За оптимістичним прогнозом, замість 1-2 днів переказ коштів може тривати кілька годин.
"Також швидкість розрахунків за контрактами стане досить привабливим аргументом для європейських контрагентів: гроші від українських компаній надходитимуть значно швидше", – пояснила начальниця відділу роботи з фінансовими інститутами Глобус Банку Світлана Струтинська.
При цьому вона наголосила: важливість приєднання України до SEPA полягає в тому, що це ще одна "ланка на шляху уніфікації української банківської системи та стандартів ЄС". У чому, за її словами, простежується чіткий вектор країни на вступ до ЄС.
Раніше ж голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний повідомив, що питання приєднання до зони європлатежів активно обговорювалося під час його візиту до Литви. При цьому він не став називати жодних прогнозованих термінів входження України до SEPA
З 3 лютого 2025 року українські фермери можуть подавати заявки на отримання державної дотації через Державний аграрний реєстр (ДАР). Виплати складатимуть 7 000 грн на корову та 2 000 грн на козу або вівцю, але лише для тих, хто не отримував дотацій у 2...
Ірландській авіакомпанії Ryanair знадобиться два місяці, щоб відновити польоти в Україну, але лише після того, як бойові дії офіційно закінчаться. Про це пише The Telegraph з посиланням на генерального директора авіакомпанії Майкла О'Лірі, передають Па...