Відповідає всім вимогам ЄС: "Гуцульська овеча бриндзя" стала зареєстрованим брендом

Міністерство розвитку економіки зареєструвало географічну назву «Гуцульська овеча бриндзя». Цей сир став першим українським продуктом, який отримав свідоцтво про реєстрацію географічного зазначення, яке відповідає вимогам ЄС. Свідоцтво було видане відповідно до Закону України «Про охорону прав на зазначення походження товарів», , зазначають Патріоти України.

“Гуцульська овеча бриндзя» – це перше українське географічне зазначення, що відповідає всім європейським вимогам до реєстрації та має право на визнання в ЄС. Заявку на реєстрацію географічного зазначення подала громадська спілка «Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів» у грудні минулого року.

Географічне зазначення, подібно знаку для товарів та послуг, несе певне повідомлення покупцеві — воно говорить, що продукт або виріб було виготовлено в особливому місці, і, відповідно, має деякі характеристики, які можуть бути виявлені тільки в цьому місці. Продукти з географічним зазначенням значно вище цінуються в країнах Європи як автентичні та високоякісні.

Зона виробництва «Гуцульської овечої бриндзі» охоплює Закарпаття, Івано-Франківську та частину Чернівецької області. Цей сир виготовляється на літніх високогірних пасовищах (полонинах) з гірського овечого молока відповідно до традицій, які беруть свій початок ще з 15 століття. У планах Асоціації також підтримуватиме повернення до традиційної технології визрівання бриндзі в дерев’яних барилах.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в Україні створили Асоціацію карпатських ватагів з метою управління географічним зазначенням “гуцульська коров’яча бринза”.

В Україні злетять ціни на продукти: Що подорожчає найбільше

понеділок, 27 січень 2020, 15:45

Ціни в Україні сильно підвищаться в 2020 році - особливо сильно подорожчають харчові продукти, вартість яких залежить від ряду факторів - урожайності, сезонності, дефіциту. Крім того, ціни в українських магазинах змінюються залежно від рівня інфляції, ...

Горе скреп: Китай обійшов Росію в престижному рейтингу виробників зброї

понеділок, 27 січень 2020, 11:58

Китай випередив Росію в рейтингу виробників зброї та займає друге місце після США, повідомляють Патріоти України.з посиланням на матеріали Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем світу (SIPRI). Повідомляється, що раніше в щорічний то...