"Відрізає гілку, на якій сидить": Китай фінансує атаки хуситів на судна у Червоному морі, - Politico

Китай мимоволі допомагає Ірану перекрити судноплавство в Червоному морі, завдаючи шкоди світовим торговельним потокам і ущемляючи при цьому власні інтереси Пекіна, стверджують представники західних спецслужб, передають Патріоти України з посиланням на Politico.

Незаконні закупівлі Китаєм іранської нафти побічно фінансують нещодавню низку нападів єменських повстанців хуситів у Червоному морі та чинять охолоджувальний вплив на судноплавство. Близько 15% світової торгівлі проходить коридором, який веде від Аденської затоки через Червоне море і Суецький канал, пов'язуючи Азію і Європу.

Китай купує близько 90% іранської нафти, включно із сировиною, яку продають "Сили Кудс", воєнізований підрозділ Корпусу вартових ісламської революції (КСІР), що відповідає за закордонні військові операції Тегерана. "Сили Кудс" навчають і фінансують іранських терористів по всьому Близькому Сходу, наприклад, "Хезболлу" в Лівані та єменських повстанців хуситів.

"Хусити атакують міжнародні маршрути, і першою країною, яка від цього постраждає, буде сам Китай. Я не впевнений, що вони усвідомлюють, що відрізають гілку, на якій сидять", - сказав один із західних чиновників.

Хоча хусити, як повідомляється, пообіцяли не нападати на китайські кораблі, на початку цього тижня повстанці випустили кілька ракет по судна Huang Pu, що належить Китаю. Судно, зареєстроване в Панамі, отримало лише незначні пошкодження. Неясно, чи знали хутісти про походження корабля.

Проте цей напад підкреслює, що незаконні закупівлі нафти Китаєм почали давати зворотний ефект.

Атаки хуситів у Червоному морі

Єменські повстанці-хусити є союзниками Ірану і контролюють більшу частину півночі та заходу країни. У листопаді минулого року вони почали кампанію атак безпілотників і ракет на судноплавство в Червоному морі. У такий спосіб повстанці намагаються тиснути на Ізраїль для припинення війни з ХАМАСом у Секторі Гази.

З 12 січня США та Великобританія за підтримки інших країн ЄС регулярно завдають ударів по об'єктах хуситів у Ємені. Проте терористи продовжують атакувати комерційні судна.

Днями хусити пообіцяли Китаю та Росії не обстрілювати їхні кораблі, що плавають через Червоне море та Аденську затоку. Раніше, 19 березня, бойовики атакували протикорабельними ракетами паливний танкер MADO у Червоному морі. Судно не зазнало суттєвих пошкоджень.

Після цього, 24 березня, хусити атакували танкер із сирою нафтою під прапором Панами. Після влучення невідомого боєприпасу судно спалахнуло.

Рішення ухвалено: Європа передасть Україні доходи від російських активів у ЄС

вівторок, 21 травень 2024, 17:45

В Європі, де заблоковано чимало російський активів, нарешті схвалили передачу доходів від них на користь України. «В рамках ЄС ми ухвалили рішення щодо передачі Україні коштів, отриманих у результаті заморожування активів російського Центробанку. Тільк...

Для водіїв в Україні запровадять правила страхування, як у ЄС: Що передбачає

вівторок, 21 травень 2024, 17:30

В Україні змінять правила обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автострахування, автоцивілка). Зокрема, страхові суми поступово зростуть до європейського рівня (1 млн грн на одного потерпі...