Відродження пасажирських перевезень Дніпром: Швидкісні "Ракети" почнуть ходити з Києва до Канева

Судно Ракета (Фото - phm.gov.ua)

Державне агентство розвитку туризму планує 19 вересня запустити пілотний рейс по Дніпру на швидкісних теплоходах "Ракета". Його запустять по маршруту Київ-Канів, заявила глава Держтуризму Мар'яна Олеськів, повідомляють Патріоти України з посиланням на Укрінформ.

Пробні рейси запускають, щоб опитати споживачів, пояснила Олеськів. Всього планують провести кілька пробних рейсів за маршрутом. У рейсах будуть брати участь фокус-групи для оцінки рентабельності та попиту на перевезення, додала вона.

Глава агентства додала, що на основі перших рейсів до Канева зроблять розрахунки і держпрограму по відновленню річкових перевезень. За її словами, в 2019 році Канів і зокрема могилу поета Тараса Шевченка відвідало більше людей, ніж Чорнобиль.

"Ракета" – серія швидкісних пасажирських річкових суден на підводних крилах, які активно використовувалися в СРСР. В Україні в 1970-х ходило понад 150 "Ракет". Але після 1990-х цей вид транспорту став економічно невигідним і більшість зі 150 "Ракет" продали за кордон. Частина судів досі ходять в Греції, в Таїланді й Канаді. Станом на 2018 рік в Україні було всього чотири "Ракети".
  • У червні 2020-го колишній міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що через всю Україну, і в тому числі Дніпро, хочуть запустити річковий транспорт, який буде складатися з судів "Ракета". У червні 2021-го глава Держтуризму Мар'яна Олеськів заявила, що по Дніпру запустять швидкісні теплоходи "Ракета". Першим повинен був стати туристичний маршрут Київ-Канів із зупинкою в інших містах. Шлях по цьому маршруту повинен скласти дві години.

Буде велика "зачистка": В Україні готують масові скорочення чиновників - можуть звільнити кожного другого

понеділок, 4 липень 2022, 23:44

В Україні планують різко скоротити кількість чиновників. Кабмін пропонує скоротити кількість самих міністерств та центральних органів виконавчої влади, а також кількість та їхніх працівників, передають Патріоти України. У результаті в центральних апар...

Слава про заклад шириться, але дуже сумнівна: У російському "Вкусно і точка" продають бургери з комахами (фото, відео)

понеділок, 4 липень 2022, 21:14

Російська мережа фаст-фудів "Вкусно і точка" стрімко набирає популярності, однак дещо сумнівної. Після булочок з пліснявою росіяни помітили бургери з рештками комах, передають Патріоти України. Росія з гордістю та помпезністю відкрила мережу фаст-фудів...