Відродження пасажирських перевезень Дніпром: Швидкісні "Ракети" почнуть ходити з Києва до Канева

Судно Ракета (Фото - phm.gov.ua)

Державне агентство розвитку туризму планує 19 вересня запустити пілотний рейс по Дніпру на швидкісних теплоходах "Ракета". Його запустять по маршруту Київ-Канів, заявила глава Держтуризму Мар'яна Олеськів, повідомляють Патріоти України з посиланням на Укрінформ.

Пробні рейси запускають, щоб опитати споживачів, пояснила Олеськів. Всього планують провести кілька пробних рейсів за маршрутом. У рейсах будуть брати участь фокус-групи для оцінки рентабельності та попиту на перевезення, додала вона.

Глава агентства додала, що на основі перших рейсів до Канева зроблять розрахунки і держпрограму по відновленню річкових перевезень. За її словами, в 2019 році Канів і зокрема могилу поета Тараса Шевченка відвідало більше людей, ніж Чорнобиль.

"Ракета" – серія швидкісних пасажирських річкових суден на підводних крилах, які активно використовувалися в СРСР. В Україні в 1970-х ходило понад 150 "Ракет". Але після 1990-х цей вид транспорту став економічно невигідним і більшість зі 150 "Ракет" продали за кордон. Частина судів досі ходять в Греції, в Таїланді й Канаді. Станом на 2018 рік в Україні було всього чотири "Ракети".
  • У червні 2020-го колишній міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що через всю Україну, і в тому числі Дніпро, хочуть запустити річковий транспорт, який буде складатися з судів "Ракета". У червні 2021-го глава Держтуризму Мар'яна Олеськів заявила, що по Дніпру запустять швидкісні теплоходи "Ракета". Першим повинен був стати туристичний маршрут Київ-Канів із зупинкою в інших містах. Шлях по цьому маршруту повинен скласти дві години.

Готують варіанти: стало відомо, що Міненерго та НКРЕКП готують підвищення тарифу на електроенергію

п’ятниця, 19 квітень 2024, 18:30

Незважаючи на численні заяви про відсутність у Кабміну планів підвищувати ціну на електроенергію, Міністерство енергетики спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планують підвищити та...

Оце так: "Велика сімка" відклала питання передачі Україні російських активів до червня

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:42

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" схвалили декларацію за підсумками зустрічі на Капрі в Італії. Питання передачі Україні російських активів на прохання лідерів країн G7 відклали до червня, передають Патріоти України. Глави МЗС Канади, Ф...