Відставка Смолія буде дорогою? Аналітик озвучив новий курс долара в Україні в липні

В Україні до 10 липня курс долара виросте з 26,77 до 27,6 грн/$. Такий прогноз озвучив старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб, передають Патріоти України.

За його оцінками, так ринок відреагує на рішення глави НБУ Якова Смолія про відставку. "На найближчий тиждень ми очікуємо зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 27,6-27,7 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 27,2/27,7 грн", – розповідає експерт.

Рішення Якова Смолія про відставку продовжуватиме тиснути на курс, розповідає Іосуб. Йдеться навіть не стільки про рішення, скільки про розкриті проблеми з незалежністю НБУ.

"У найгіршому випадку це може привести до згортання співпраці з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями, зростання прибутковості облігацій в національній та іноземній валюті, негативних рейтингових дій з боку міжнародних рейтингових агентств. Якщо незалежність НБУ в грошово-кредитній політиці дійсно буде поставлено під сумнів, середньостроковою метою для курсу долара стануть рівні кінця березня, вище 28 грн", – відзначає аналітик.

До речі, Національний банк в Україні не встановлює курс долара, а всього лише згладжує коливання на ринку (скуповує і продає валюту). Однак будь-яка політична новина про важливі кадрові рішення викликає побоювання в учасників валютного ринку.

Згодом така новина може бути "відіграна" ринком і курс повернеться в колишній діапазон, однак турбулентність так чи інакше призведе до коливань на валютному ринку.

Також варто відзначити, що девальвація гривні вже закладена в бюджеті країни. Якщо курс залишиться стабільним, виконати дохідну частину головного фінансового документа не вдасться.

Геолог розповів, які шанси мають російські окупанти знайти прісну воду під Азовським морем, щоб напоїти Крим

неділя, 11 квітень 2021, 20:50

в 1960-70 роки в Азові дійсно знаходили запаси підземної прісної води, але це залишкове геологічне явище водообміну, котрий вимивався останні 8-9 тисяч років. Вчений секретар Інституту геологічних наук Національної академії наук України Руслан Гаврилюк...

"Це відповідальний крок": Зеленський анонсував утворення зони вільної торгівлі України з Туреччиною

неділя, 11 квітень 2021, 18:07

Володимир Зеленський обговорив підписання угоди про зону вільної торгівлі та з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, повідомляють Патріоти України з посиланням на Укрінформ. За його словами, під час обговорення, приділили увагу торгово-економічним ...