Відставка Смолія буде дорогою? Аналітик озвучив новий курс долара в Україні в липні

В Україні до 10 липня курс долара виросте з 26,77 до 27,6 грн/$. Такий прогноз озвучив старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб, передають Патріоти України.

За його оцінками, так ринок відреагує на рішення глави НБУ Якова Смолія про відставку. "На найближчий тиждень ми очікуємо зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 27,6-27,7 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 27,2/27,7 грн", – розповідає експерт.

Рішення Якова Смолія про відставку продовжуватиме тиснути на курс, розповідає Іосуб. Йдеться навіть не стільки про рішення, скільки про розкриті проблеми з незалежністю НБУ.

"У найгіршому випадку це може привести до згортання співпраці з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями, зростання прибутковості облігацій в національній та іноземній валюті, негативних рейтингових дій з боку міжнародних рейтингових агентств. Якщо незалежність НБУ в грошово-кредитній політиці дійсно буде поставлено під сумнів, середньостроковою метою для курсу долара стануть рівні кінця березня, вище 28 грн", – відзначає аналітик.

До речі, Національний банк в Україні не встановлює курс долара, а всього лише згладжує коливання на ринку (скуповує і продає валюту). Однак будь-яка політична новина про важливі кадрові рішення викликає побоювання в учасників валютного ринку.

Згодом така новина може бути "відіграна" ринком і курс повернеться в колишній діапазон, однак турбулентність так чи інакше призведе до коливань на валютному ринку.

Також варто відзначити, що девальвація гривні вже закладена в бюджеті країни. Якщо курс залишиться стабільним, виконати дохідну частину головного фінансового документа не вдасться.

Стрибок у третє тисячоліття: ЄС оприлюднив остаточну версію своєї водневої стратегії

четвер, 13 серпень 2020, 20:59

Помітна роль в модернізованій енергетиці відводиться і Україні. Проте, як зазначається в документі, в короткостроковій і середньостроковій перспективі буде необхідно виробництво «синього» водню (low-carbon hydrogen), який є продуктом переробки звичних ...

Інвестиції як визнання: Шведи дорого купили українську студію, що створила серію ігор Metro

четвер, 13 серпень 2020, 19:26

Шведська компанія Embracer Group, куди входять THQ Nordic, Deep Silver і Saber Interactive, придбала українську студію 4A Games, яка створила серію ігор Metro, повідомляють Патріоти України з посиланням на офіційний реліз компанії. . За 36 мільйонів д...