Війна не завада? Росія вперше за два роки знову стала найбільшим постачальником газу до Європи

У травні Росія вперше за майже два роки обійшла США та стала найбільшим постачальником газу до Європи, передають Патріоти України.

За даними аналітичного центру ICIS, на російський газ минулого місяця припало 15% всього обсягу постачань до ЄС, Великої Британії, Швейцарії, Сербії, Боснії та Герцеговини та Північної Македонії, повідомляє Financial Times.

Росія експортує газ на європейський ринок трубопроводами та танкерами (скраплений природний газ – СПГ, LNG).

Водночас частка скрапленого природного газу із США на ринку Європи зменшилася до 14%. До цього США випереджали Росію з вересня 2022 року, а з 2023 року на американський газ припадало близько п’ятої частини постачання LNG у регіон.

Аналітики ICIS пояснюють зниження експорту LNG із США збоєм на великому об’єкті з експорту скрапленого газу. Разом із тим, Росія збільшила експорт газу через Туреччину напередодні запланованого технічного обслуговування газопроводів в червні.

Головний аналітик ринків газу в ICIS Том Марзек-Мансер зазначає, що ця тенденція "навряд чи триватиме", оскільки Росія готується постачати більше LNG до країн Азії. Зокрема, Китай залишається найбільшим його споживачем, закупивши на кінець 2023 року понад 6,8 млн тонн LNG.

"Росія має обмежену гнучкість, щоб утримати цю частку (в Європі, – ред.), оскільки попит зростає напередодні наступної зими, водночас загальне виробництво LNG у США лише збільшується, а до кінця року на світовий ринок вийде ще більше нових потужностей", – пояснив Мансер.

Ще один удар по кишені! В Україні прогнозують подорожчання продуктів через вимкнення електроенергії

п’ятниця, 19 липень 2024, 22:30

Якщо дефіцит електроенергії буде продовжуватись на такому ж рівні як зараз, це призведе до зростання цін, у першу чергу на молочні, м’ясні, хлібобулочні вироби. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, передають Патр...

Українців зобов'яжуть платити податок за посилки, дорожчі за 2000 грн: Ось що затвердили в Кабміні

п’ятниця, 19 липень 2024, 21:30

У Кабміні хочуть обкласти податком посилки дорожче за 45 євро (2 041 грн за курсом НБУ) – за винятком тих, що надсилають одержувачу без оплати і вони не призначені для продажу. Відповідна норма міститься у затвердженому Кабміном для подальшого розгляду...