Перебудова енергосектору України в умовах війни має розглядатися на Заході не як безкінечна потреба в зовнішній допомозі, а як можливості для бізнесу, що дозволить Європі остаточно відмовитися від енергопостачання з РФ. Про це заявив у середу на Міжнародній конференції з відновлення України в Берліні помічник держсекретаря США з питань енергоресурсів Джеффрі Паєтт, передає Укрінформ.
«Нам потрібно змінити парадигму того, як ми бачимо енергетичне майбутнє України. Занадто багато дискусій про Україну як одержувача допомоги – ми повинні думати про Україну як про можливість для бізнесу»,- наголосив представник Держдепу.
Американський високопосадовець підкреслив, що це також допоможе вирішити важливе питання остаточної відмови Європи від російських енергоносіїв.
«Європа ніколи знову не розглядатиме Росію як надійного постачальника, а це означає, що Європі доведеться шукати нові джерела енергії з поглядом у майбутнє», - зазначив Паєтт.
У цьому зв’язку він наголосив, що Україна є «природним банком зеленої енергії» для ЄС з точки зору своїх вітрових і сонячних ресурсів, потенціалу біомаси, а також наявних та запланованих ядерних потужностей. Крім того, за його словами, Україна має перспективи розвитку водневої економіки.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....