Перебудова енергосектору України в умовах війни має розглядатися на Заході не як безкінечна потреба в зовнішній допомозі, а як можливості для бізнесу, що дозволить Європі остаточно відмовитися від енергопостачання з РФ. Про це заявив у середу на Міжнародній конференції з відновлення України в Берліні помічник держсекретаря США з питань енергоресурсів Джеффрі Паєтт, передає Укрінформ.
«Нам потрібно змінити парадигму того, як ми бачимо енергетичне майбутнє України. Занадто багато дискусій про Україну як одержувача допомоги – ми повинні думати про Україну як про можливість для бізнесу»,- наголосив представник Держдепу.
Американський високопосадовець підкреслив, що це також допоможе вирішити важливе питання остаточної відмови Європи від російських енергоносіїв.
«Європа ніколи знову не розглядатиме Росію як надійного постачальника, а це означає, що Європі доведеться шукати нові джерела енергії з поглядом у майбутнє», - зазначив Паєтт.
У цьому зв’язку він наголосив, що Україна є «природним банком зеленої енергії» для ЄС з точки зору своїх вітрових і сонячних ресурсів, потенціалу біомаси, а також наявних та запланованих ядерних потужностей. Крім того, за його словами, Україна має перспективи розвитку водневої економіки.
Торік українці оформили 8,3 млн мікрокредитів майже на 52 млрд грн. Це на 27% більше, ніж було у 2023 році. Загалом станом на початок 2025 року заборгованість мікрофінансовим організаціям (МФО) складала понад 15,77 млрд, передають Патріоти України з п...
"День Трампа. 2 квітня точно залишиться у світовій історії, принаймні в економічній історії. Це день, коли найбільша економіка світу оголосила торгівельну війну майже всім іншим країнам. Це, мабуть, безпрецедентна подія",- про це у Фейсбуці пише політо...