Азербайджан запропонував Україні та Євросоюзу постачати природний газ до Європи через українську газотранспортну систему на тлі закінчення терміну контракту з РФ. Про це повідомило інформагенство Bloomberg, зазначають Патріоти України.
Переговори з Україною, ЄС та Росією тривають, і всі сторони, схоже, зацікавлені в продовженні поставок, зазначає ЗМІ.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв зазначив, що видобуток газу в його країні зростатиме завдяки новим та наявним проєктам на Каспії.
У 2022 році Баку підписало меморандум про взаєморозуміння з Європейською комісією, щоб подвоїти експорт газу в Європу до 20 мільярдів кубометрів до 2027 року. За словами Алієва, його країна "рухається до цієї мети".
Цього року експорт до Європи збільшиться майже до 13 мільярдів кубометрів з 11,8 мільярда кубометрів у 2023 році та 8 мільярдів кубометрів у 2021 році.
Поставки здійснюватимуться Південним газовим коридором, що з'єднує Азербайджан з Європою через Грузію і Туреччину.
Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...
В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...