Азербайджан запропонував Україні та Євросоюзу постачати природний газ до Європи через українську газотранспортну систему на тлі закінчення терміну контракту з РФ. Про це повідомило інформагенство Bloomberg, зазначають Патріоти України.
Переговори з Україною, ЄС та Росією тривають, і всі сторони, схоже, зацікавлені в продовженні поставок, зазначає ЗМІ.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв зазначив, що видобуток газу в його країні зростатиме завдяки новим та наявним проєктам на Каспії.
У 2022 році Баку підписало меморандум про взаєморозуміння з Європейською комісією, щоб подвоїти експорт газу в Європу до 20 мільярдів кубометрів до 2027 року. За словами Алієва, його країна "рухається до цієї мети".
Цього року експорт до Європи збільшиться майже до 13 мільярдів кубометрів з 11,8 мільярда кубометрів у 2023 році та 8 мільярдів кубометрів у 2021 році.
Поставки здійснюватимуться Південним газовим коридором, що з'єднує Азербайджан з Європою через Грузію і Туреччину.
Киргизстан зіткнувся з дефіцитом бензину марок Аі-95 та Аі-98 через обмеження постачання з Росії та сезонного зростання попиту, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Голова Асоціації нафтотрейдерів Канатбек Ешатов зазначив, що не...
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...