Віктор Орбан на службі у Кремля. Чому Угорщина фінансово залежить від Росії

Угорський уряд виступає проти санкцій щодо країни-терориста, тому що фінансово залежить від Кремля. Так, Будапешт саботує відключення від системи платежів SWIFT найбільшої російської фінустанови Сбербанку. Як з'ясували західні ЗМІ, у цьому банку відкрито рахунки угорських компаній, які реалізують спільні угорсько-російські проекти, передають Патріоти України.

Проте Угорщина виступає не лише проти цього заходу. Прем'єр-міністр Віктор Орбан, відомий проросійською позицією, заявив, що не підтримає пропозиції Євросоюзу щодо санкцій проти патріарха Кирила, який раніше підтримав криваву війну в Україні. Про це йдеться у матеріалі InfoDnes.

Раніше глава РПЦ (Руської православної церкви) був включений до проекту списку близьких до диктатора Володимира Путіна людей. При цьому Орбан пояснив свою відмову тим, що він загалом проти санкцій проти релігійних лідерів.

Угорський прем'єр також наполягає на п'ятирічному відстроченні санкцій євроблоку проти російської нафти замість річного періоду, що розглядається нині. Орбан порівняв заборону на російську нафту із застосуванням "ядерної бомби" проти економіки своєї країни.

Будапешт виступає проти відключення Сбербанку від SWIFT. Справа в тому, що в цій фінансовій установі відкрито рахунки угорських компаній, які реалізують спільні з країною-агресором проекти. Йдеться про такі компанії:

  • Centrex Hungária Zrt. (Входить до групи Dunaferr, що спеціалізується на торгівлі газом);
  • TMH Hungary Invest. (Виробництво вагонів, транспортні послуги, логістика);
  • Rosatom Central Europe LLC, ASE AO Magyarországi Fióktelepe (угорська філія "Атомбудекспорту" (РФ);
  • Ganz EEM Ltd, European Power Services Ltd (атомні);
  • Market Építő Zrt., Duna Aszfalt Zrt." (олігархи, близькі до Орбану, – Іштван Гаранчі та Ласло Сійя, що спеціалізується на будівельному секторі);
  • інші невеликі компанії в секторі будівництва.

Крім того, Орбан протидіє внесенню до списків санкцій ЄС двох російських олігархів з оточення Путіна. Йдеться про В'ячеслава Кантора і Германа Грефа.

За словами Віктора Орбана, кінцевою його метою є не накладення вето на санкції ЄС, а нібито конструктивне співробітництво з рештою блоку. У відповідь на таку "конструктивну співпрацю" Європарламент закликав до глибокої реформи ЄС.

"Парламент визнає, що амбітні та конструктивні пропозиції, сформульовані наприкінці конференції, закликають до перегляду договорів, зокрема, для забезпечення більшої простоти, прозорості, підзвітності та демократії всередині ЄС", – йдеться у заяві.

Серед схвалених пропозицій – скасування принципу прийняття найважливіших рішень одноголосно. На думку євродепутатів, це часто заважає ефективній роботі Європейського Союзу та заважає приймати важливі рішення.

Реакція терористів

А ось Росія нервово відреагувала на ініціативу Європарламенту. Так, голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив, що "європейська єдність зазнає краху".

"Європарламент виступив за глибоке реформування Євросоюзу. У числі схвалених рішень – скасування принципу солідарного прийняття найважливіших рішень. Іншими словами, пропонується відмовитися від права вето членів ЄС. Думка окремих держав, а значить, їхніх громадян більше не враховуватиметься", – написав Володін у своєму Telegram 6 травня.

За його словами, "якщо держави, які входять сьогодні до ЄС, хочуть зберегти суверенітет та захистити інтереси своїх громадян, у них залишається лише один шлях – вийти з Євросоюзу".

Так дешево як московські друзі ніхто Братиславі та Будапешту не продасть: Фіцо вмовляє Шмигаля відновити транспортуванн російської нафти до Словаччини, запропонувавши "цікаві варіанти"

субота, 27 липень 2024, 0:12

Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо поговорив телефоном з українським колегою Денисом Шмигалем і запропонував "технічне рішення" для відновлення транзиту нафти російського "Лукойлу" через Україну, зазначають Патріоти України. . Про це повідомляє пресслужба...

Такого ще не було! Польща фіксує радикальні зміни на ринку праці

п’ятниця, 26 липень 2024, 22:30

У Польщі кількість безробітних упала до мінімуму 1990 року. Про це пише Wpost, посилаючись на дані Центрального статистичного управління (GUS), передають Патріоти України. Так, у Польщі значно скоротився рівень безробіття. Так мало людей без роботи, як...