Винокурні задимлять по всій Україні? Рада ухвалила закон про скасування держмонополії на виробництво спирту

Над прибуткова монополія держави на виготовлення спирту існує фактично без перериву з часів царської Росії

Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому президентський законопроєкт №2300 про скасування з 1 січня 2020 року державної монополії на виробництво спирту, зазначають Патріоти України. "За" проголосували 284 народні депутати.

Законопроєкт передбачає скасування державної монополії на виробництво спирту з 1 січня 2020 року, можливість суб'єктам господарювання будь-якої форми виготовляти спирт за умови отримання відповідної ліцензії, а також повну лібералізацію експорту спирту з України.

Крім того, законопроєкт надає можливість суб'єктам господарювання незалежно від форми власності виготовляти спирт за наявності відповідної ліцензії, а також передбачає повну лібералізацію експорту спирту з України.

Ліцензія на виробництво спирту видається підприємствам, які мають встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції. Відключення систем відеоспостереження є підставою для відмови у видачі ліцензії або її відкликання, зазначається в документі.

Водночас, для захисту вітчизняного товаровиробника законопроєкт передбачає, що імпорт спирту до 1 січня 2024 року зможуть здійснювати тільки уповноважені Кабінетом міністрів держпідприємства.

Крім того, законопроєктом передбачається до 1 липня 2021 року заборона введення в експлуатацію нових об'єктів виробництва спирту і вводиться зобов'язання на цей період про збереження робочих місць у розмірі 70% штату на приватизованих підприємствах.

Так що там кажуть про кінець "епохи бідності"? Порівняння цін на продукти в Україні та Чехії: У якій країні зробити закупи дешевше

п’ятниця, 7 травень 2021, 17:15

У "Сніданку з 1+1" триває порівняння цін на однаковий продуктовий кошик в Україні та інших країнах. Журналісти порівняли вартість продуктів у Чехії та Україні, а також середню заробітну плату в країнах. Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1" від 7 тр...

Хіти тижня. Китай втратив контроль над 20-тонною ракетою, що везла на орбіту перший модуль космічної станції КНР. "Чанчжен-5B" падає на Землю

п’ятниця, 7 травень 2021, 15:00

Китай втратив контроль над ракетою-носієм «Чанчжен-5B» (Long March 5b) - некерований летальний апарат вагою 21 тонну впаде на Землю в найближчі дні або тижні. Експерти прогнозують, що уламки можуть приземлитися в діапазоні північніше від Нью-Йорка, Мад...