Водії фур скоро будуть непотрібні? Безпілотна вантажівка TuSimple здійснила перший у світі рейс без людей у кабіні (відео)

Безпілотна вантажівка, розроблена американською компанією TuSimple, стала першим у світі великовантажним транспортом, який здійснив повністю автономний рейс дорогами загального користування без людини в кабіні, повідомляє ABC News з посиланням на Associated Press. Повний запис поїздки з лідара та камер вантажівки опубліковано на YouTube, передають Патріоти України.

Незважаючи на те, що перший комерційний рейс в США безпілотна вантажівка Uber виконала ще в 2016 році, при випробуваннях на дорогах загального користування в кабіні завжди знаходиться як мінімум одна людина, яка готова перехопити управління. Крім того, в переважній більшості випадків люди досі беруть на себе управління на початку та наприкінці шляху.
Тепер компанія TuSimple, яка займається розробкою безпілотних вантажівок на базі тягачів Navistar International з 2015 року, вперше показала повністю автономний вантажний рейс: великовантажний транспорт пройшов маршрут від початку до кінця без людей у кабіні та без підстраховки дистанційним керуванням.
Тягач із напівпричепом здійснив нічний рейс у штаті Арізона 22 грудня: він стартував на сортувальній станції в Тусоні і менше ніж за півтори години доїхав до вантажного терміналу у Фініксі, подолавши маршрут завдовжки 128 кілометрів. TuSimple погодила рейс з Департаментом транспорту штату, у поїздці вантажівку супроводжували кілька поліцейських машин, а також машина розвідки, що прямувала попереду на відстані вісім кілометрів для перевірки маршруту.
Компанія опублікувала повний відеозапис поїздки на YouTube, на ньому можна побачити дані з лідара, фронтальної та задньої камер, а також камери з кабіни протягом усього шляху. Вантажівка здатна самостійно прямувати по шосе і здійснювати маневри на невеликих міських вулицях, вміє випереджати повільний транспорт і перебудовується з правої смуги для зниження ризику ДТП, якщо помічає машину на узбіччі.

В Україні власників генераторів можуть оштрафувати на 500 тис. грн: Хто опиниться в зоні ризику

п’ятниця, 2 грудень 2022, 22:14

Українці, які користуються генераторами, можуть отримати штрафи, сума яких досягає 500 тис. грн. Справа в тому, що зберігати пальне для генератора без відповідної ліцензії не можна, а підприємствам узагалі потрібно оформляти спеціальні документи. Про т...

Підіграє Кремлю: Орбан заявив, що накладе вето на план ЄС надати Україні 18 млрд євро

п’ятниця, 2 грудень 2022, 18:23

Угорщина продовжуватиме виступати проти плану Європейського Союзу щодо надання Україні пакету допомоги в розмірі 18 млрд євро у 2023 році, передають Патріоти України. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан визнав, що Україні потрібна допомога, але нагол...