В Україні 1 травня завершується кампанія із декларування доходів громадян. При цьому подати декларації мають, зокрема, усі українські волонтери. А сплатити податки мають ті волонтери, які не зареєстровані у спеціальному реєстрі, передають Патріоти України.
Йдеться насамперед про тих, хто збирає донати на особисті банківські картки. Згідно з українським законодавством, ці кошти належать до категорії "інші доходи" і мають оподатковуватись, пише ЕП.
Доходи фізосіб оподатковуються за ставкою 18% (ПДФО), також додатково стягується 1,5% військового збору. Тобто разом віддати до скарбниці потрібно майже п'яту частину від зібраних коштів – 19,5%.
2023 року декларуються доходи за 2022 рік. Подання декларацій ведеться до 1 травня, а сплатити податки потрібно до 1 серпня.
Подати декларацію можна у податковій інспекції чи онлайн через електронний кабінет платника податків. Для онлайн-заповнення документа потрібен електронний цифровий підпис.
Хто із волонтерів не має сплачувати податки за грошові збори
Легальний спосіб збирати донати на свій особистий рахунок та не сплачувати з них податків – зареєструватись у державному Реєстрі волонтерів. Другий варіант – створити благодійну організацію та збирати кошти вже на її рахунки.
Втім, реєстрація в Реєстрі волонтерів набагато простіша і швидша. Для цього потрібно подати заяву за формою №1-РВ до Державної податкової служби.
Зробити це можна офлайн – у територіальному відділі податкової служби. Також заяви приймаються в електронному кабінеті платника податків – у розділі "Ведення звітності" за кодом F1308301.
У заяві обов'язково потрібно вказати номер банківського рахунку. Від оподаткування буде звільнено лише збори, які ведуться на вказаний номер. Якщо брати донати на інші карти, доведеться платити. Крім того, навіть зареєстровані в реєстрі волонтери зобов'язані щороку подавати декларації.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...