Вони називають себе "наддержавою": Росіянам заборонили вивозити цукор за кордон - не можна навіть 1 кг

На прикордонних пунктах у Росії з'явилися оголошення про те, що фізособам не можна вивозити із країни цукор, "навіть 1 кг". Виявилося, що обмеження, яке запровадили ще у березні, стосується не лише великого експорту, а й перевезення цукру для особистих потреб, передають Патріоти України.

Одне з таких оголошень помічено у пункті "Шумілкіно" у Псковській області на кордоні з Естонією, пишуть "Ведомости". На митниці підтвердили, що заборона справді існує і діє до 31 серпня 2022 року.

Цю заборону ввели з 16 березня, коли в РФ виник дефіцит цукру, а магазини запровадили обмеження продажу товару в одні руки. Як пояснив юрист Родіон Ларченко, якщо виходити з буквального тлумачення цієї ухвали, заборона на вивезення цукру поширюється на фізичних та юридичних осіб і не залежить від обсягу.

У ухвалі є винятки. Вивозити цукор можна на Байконур, Шпіцберген, у т.зв. "республіки" – Абхазію, Південну Осетію, "ДНР" та "ЛНР", до країн Євразійського економічного союзу (ЄАЕС; тільки з дозволу Мінсільгоспу) та Білорусь.

Цукор, що переміщується фізичними особами, зокрема для особистого користування, серед винятків не значиться, пояснив представник російської митниці. А відповідно вивозити цукор не можна нікому і в жодному обсязі.

Рада ЄС затвердила "стелю" цін на російське дизпаливо

субота, 4 лютий 2023, 19:43

Рада ЄС 4 лютого затвердила стелю цін на нафтопродукти, які вироблені в Росії або експортуються звідти, передають Патріоти України. Як повідомляється на сайті Ради ЄС, сьогодні ухвалено рішення встановити дві граничні ціни. Одна застосовується до нафт...

В Україні продають фальсифікат масла - у небезпечного продукту є дві ознаки

субота, 4 лютий 2023, 17:26

В Україні виявили фальсифікат масла. Невідомий виробник підробив продукцію фірми "Апрель". У фальсифікату є дві ознаки: замість "Апрель" на упаковці вказано помилкову назву "Фірма Апрель". Крім того, на упаковці - неправильна дата виробництва (31 берез...