Вперше в Європі: Німеччина та Данія об'єдналися, щоб позбутися російського газу

На сьомому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну Німеччина і Данія об'єднали зусилля для зменшення залежності від російського газу. Про це повідомляє Bloomberg. Країни домовилися побудувати в Балтійському морі вітроенергетичний хаб "Енергетичний Острів Борнхольм", передають Патріоти України.

Хаб буде пов'язувати кілька вітряних парків і розподіляти вироблену ними енергію між двома країнами. Очікується, що "Енергетичний острів" почне працювати вже у 2030 році. Проект генеруватиме понад 3 ГВт, які забезпечуватимуть близько 4,1 млн домогосподарств.

"Вперше в Європі дві країни співпрацюють у такому проекті", - заявив міністр енергетики Німеччини Роберт Хабек.

За попередніми підрахунками уряду Данії, проект вимагає інвестицій у розмірі 3 млрд євро на інфраструктуру і 6 млрд євро на будівництво морського вітропарку. Німецький мережевий провайдер 50Hartz і його датський аналог Energinet будуть ділити витрати на вітроенергетичний хаб, а також прибуток від нього. Після запуску проекту інші країни Балтії, а також Польща зможуть приєднатися до нього.

У пенсіонерів в Україні можуть відбирати до 50% виплати: Хто в зоні ризику

вівторок, 31 січень 2023, 15:59

В Україні існують законні підстави для урізання пенсійних виплат на 20% або 50%. Зокрема, відібрати частину пенсії можуть у пенсіонерів-боржників, передають Патріоти України. У такому разі кошти автоматично спрямують на оплату боргу. Як зазначено у зак...

В Україні змінюється порядок нарахування виплат військовим: Від чого залежатиме сума

вівторок, 31 січень 2023, 14:59

З 1 лютого розмір додаткових виплат для військовослужбовців залежатиме від районів їхнього перебування. Також вплиматиме складність і специфіка бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують. Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони Укра...