
На сьомому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну Німеччина і Данія об'єднали зусилля для зменшення залежності від російського газу. Про це повідомляє Bloomberg. Країни домовилися побудувати в Балтійському морі вітроенергетичний хаб "Енергетичний Острів Борнхольм", передають Патріоти України.
Хаб буде пов'язувати кілька вітряних парків і розподіляти вироблену ними енергію між двома країнами. Очікується, що "Енергетичний острів" почне працювати вже у 2030 році. Проект генеруватиме понад 3 ГВт, які забезпечуватимуть близько 4,1 млн домогосподарств.
"Вперше в Європі дві країни співпрацюють у такому проекті", - заявив міністр енергетики Німеччини Роберт Хабек.
За попередніми підрахунками уряду Данії, проект вимагає інвестицій у розмірі 3 млрд євро на інфраструктуру і 6 млрд євро на будівництво морського вітропарку. Німецький мережевий провайдер 50Hartz і його датський аналог Energinet будуть ділити витрати на вітроенергетичний хаб, а також прибуток від нього. Після запуску проекту інші країни Балтії, а також Польща зможуть приєднатися до нього.
З 1 липня 2026 року в країнах Європейського Союзу (ЄС) набувають чинності нові жорсткі митні правила для міжнародних відправлень. За кожне комерційне відправлення та дорогі приватні подарунки запроваджується обов’язковий збір у розмірі 3 євро. Про це п...
На всій території анексованого півострова окупаційна влада запровадила режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру", повідомив так званий губернатор Михайло Развожаєв, передають Патріоти України. Це пояснили потребою "розв'язати питання економ...