
На сьомому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну Німеччина і Данія об'єднали зусилля для зменшення залежності від російського газу. Про це повідомляє Bloomberg. Країни домовилися побудувати в Балтійському морі вітроенергетичний хаб "Енергетичний Острів Борнхольм", передають Патріоти України.
Хаб буде пов'язувати кілька вітряних парків і розподіляти вироблену ними енергію між двома країнами. Очікується, що "Енергетичний острів" почне працювати вже у 2030 році. Проект генеруватиме понад 3 ГВт, які забезпечуватимуть близько 4,1 млн домогосподарств.
"Вперше в Європі дві країни співпрацюють у такому проекті", - заявив міністр енергетики Німеччини Роберт Хабек.
За попередніми підрахунками уряду Данії, проект вимагає інвестицій у розмірі 3 млрд євро на інфраструктуру і 6 млрд євро на будівництво морського вітропарку. Німецький мережевий провайдер 50Hartz і його датський аналог Energinet будуть ділити витрати на вітроенергетичний хаб, а також прибуток від нього. Після запуску проекту інші країни Балтії, а також Польща зможуть приєднатися до нього.
В Україні все жорсткіше беруться за фінансовий моніторинг, причому тепер увагу привертають не лише дорогі покупки на кшталт авто та нерухомості, а й грошові перекази фактично на будь-яку суму. Йдеться про поповнення готівкою банківських карток через пл...
Росія веде переговори з Казахстаном про імпорт 50 тисяч тонн бензину АІ-92, щоб зменшити внутрішній дефіцит, спричинений ударами українських дронів по НПЗ, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. За даними Reuters, станом на кінець червня з...